طارمی: به تیم‌های بزرگتر از پورتو فکر می‌کنم؛ از ۶ سالگی آرزویم حضور در رئال است

تهران- ایرنا- بازیکن ایرانی تیم پورتو با اشاره به اینکه به حضور در تیم‌های بزرگ‌تر فکر می‌کند، گفت: طرفدار رئال مادرید هستم و از بچگی آروزی حضور در این تیم را داشتم.

به گزارش ایرنا، سایت فدراسیون فوتبال مصاحبه‌ای مفصل را با مهدی طارمی انجام داده است.

در ادامه همراه با این گفت‌وگو باشید:

جایگاه امروز مهدی طارمی، آقای گل سوپر لیگای پرتغال، مهاجم قهرمان سابق اروپا، شاید زنجیره‌ای باشد که حلقه‌های آن را این پنج واژه تشکیل داده‌اند. مهدی طارمی که شاید بزرگ‌ترین بدشانسی‌اش، از دست دادن تک به تک دقیقه ۹۰ مقابل پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ باشد. هرچند، این بدشانسی بن‌بستی در مسیر پیشرفت او نبود، تا امروز بارها دروازه پرتغالی‌ها را باز کند. پرتغالی‌های که حالا وحشت‌زده، خطر مهدی را از دقیقه یک تا ۹۰ روز دروازه‌شان احساس می‌کنند.

استعداد؛ نقطه آغاز موفقیت هر انسانی در هر مسیری است که پا می‌گذارد. مهدی طارمی، نوجوان بوشهری از دیار تنگستان جزو با استعدادترین فوتبالیست‌های ایران است. بازیکنی که خوب دویدن، خوب پریدن، جای گیری مناسب، تکنیک ناب و حتی پنالتی گرفتن را بهتر از مسیر خانه‌اش بلد است. خصوصیاتی که او را به یک مهاجم کامل و زهردار تبدیل کرده تا در نخستین فصل حضورش در اروپا، آقای گل پرتغال شود و حالا عضو تیم پورتو است.

تلاش؛ اگر دنبال موفقیت باشید، بدون تلاش راه به جایی نمی‌برید. حتی اگر با استعدادترین انسان روی زمین باشید. استعداد شما را در مسیر موفقیت قرار می‌دهد و تلاش شما را رو به جلو حرکت خواهد داد. طارمی با تلاش، مسیر پر از دست انداز بوشهر تا تهران، تهران تا دوحه و دوحه تا لیسبون را به خوبی طی کرده است. حالا او در مسیری است که باید تلاش بیشتری کند، چون رقبای تلاش‌گری دارد.

شانس؛ چیزی که می‌گویند نصیب آنهایی می‌شود که سخت تلاش می‌کنند. پس طارمی این اتفاق مهم را، رایگان به دست نیاورده. شانسی که نصیب او شد و پس از معرفی به علی دایی، او را تبدیل به مهاجم اول پرسپولیس کرد، حاصل تلاشی بود که شانس را برای طارمی به ارمغان آورد.

جدیت؛ برای بازیکنی مانند طارمی، به دست آوردن موفقیت شاید سخت‌تر بود. حاشیه‌هایی که دست از سر او بر نمی‌داشتند و هر کدام کافی بود برای خاموش شدن ستاره‌ی بوشهری، اما آنچه باعث شد طارمی این حاشیه‌ها را پس بزند و روی فوتبالش تمرکز کند. جدیت بود. این جدیت باعث شد، او به جای پاسخگویی به حواشی، در زمین فوتبال تلاش کند و با موفقیت‌هایش حاشیه‌ها از او دور شوند. آیا امروز کسی هست که بخواهد طارمی را به حواشی گره بزند؟

امروز، همه منتظریم تا مهدی طارمی فصل فوق العاده‌اش در ریوآوه را که با ۱۸ گل به پایان رساند، به فصلی فوق‌العاده در تیم پورتو تبدیل کند. هرچند موفقیت در پورتو سخت‌تر است و این مهاجم با استعداد باید تلاش و جدیت بیشتری داشته باشد که بازهم شانس و خیریت به سراغش بیاید.

متن پرسش و پاسخ با طارمی به شرح ذیل است:

از بازی در کوچه پس کوچه های بوشهر تا لیگ برتر پرتغال و پورتو....آیا این تصور را داشتی که چنین اتفاقی رخ دهد؟

هرکسی از کودکی خود آرزوی بزرگی دارد و فکر می‌کند به آن برسد. بدون شک رسیدن به آرزو و هدفی که از کودکی در سر وجود دارد با تلاش و پشتکار میسر می شود. آرزوی بزرگ من حضور در تیم بزرگی بود که بتوانم بدرخشم و عملکرد خوبی داشته باشم. پورتو در این برهه از زمان برای من رسیدن به هدف دوران کودکی‌ام است.پورتو تیم بزرگی است و آرزوی هر کسی می‌تواند باشد. هر چند که آرزوی من حضور در تیمی بزرگتر است و امیدوارم به آن برسم.

در آن روزها بزرگترین رویایی که در ذهنت وجود داشت، چی بود؟

من طرفدار رئال مادرید هستم. از ۶ سالگی فوتبال را دنبال می‌کردم و آن زمان آرزویم حضور در رئال بود. اما باید خیلی تلاش کنم و با شرایط موجود به هدفم برسم. یکسری چیزها سخت و غیر قابل به دست آوردن است اما من از تلاشم دست نمی‌کشم. تلاش و پشتکار بسیار مهم است تا بتوانم به هدف خودم برسم. شاید روزی بتوانم در رئال حضور داشته باشم اما اگر این اتفاق هم رخ ندهد بدون شک تلاش من و حضورم اکنون در پورتو نشان می دهد که برای رسیدن به مراحل بالاتر در زمان ورزشی‌ام تا چه حدی موفق بوده‌ام.

هدفت از حضور در پورتو چیست و به چه جایگاهی می‌خواهی برسی؟

پورتو تیم بزرگی است و در سطح جهان معتبر است. با امکانات زیادی که در لیگ‌های پرتغال مخصوصا این تیم وجود دارد، به این کشور آمدم تا با جام‌هایی که در طول مسابقات می‌توان کسب کرد، به موفقیت برسم. من هدفم از حضور در پورتو این است که موفق باشم و در کنار آن، نیم نگاهی به آینده و تیم‌های بزرگتر دارم. برای رفتن به تیم‌های بزرگ، باید از تیم‌های بزرگ نقل مکان کرد. این قسمتی از هدف من بود که با حضور در لیگ پرتغال تا حدودی به آن رسیده‌ام.

بزرگترین رویایی که در سر داری چیست؟

واقعیت این است که فصل خوبی را سپری کردم. خودم پورتو را دوست دارم. چون در ایران نیز شناخته شده است. از سبک بازی و اعتقادی که مربی این تیم به من داشت، باعث شد در این تیم حضور یابم و اعتقادی مربی برای حضورم در لیگ پرتغال بسیار تاثیر گذار بود و به همین دلیل تصمیم گرفتم به این کشور بیایم. نکته خوبی که در این تیم وجود دارد، همه یک تیم هستند. تیم ستاره ندارد و به دنبال ستاره نیست. مهمترین چیز برای من اعتقاد مربی به من است که این امر مهم و تاثیر گذار برای یک بازیکن می‌باشد و خوشبختانه تمام شرایط برای حضوری آرام و موفق برایم فراهم است. می‌خواهم در لیگ پرتغال آقای گل بشوم و چند جام وجود دارد که بتوانم همه را با هم در کنار دیگر هم تیم‌هایم کسب کنیم. بدون شک در آینده اتفاقات بهتری خواهد افتاد. قهرمانی لیگ پرتغال، بزرگترین هدفم کنونی من است.

استقبال در پورتو به چه صورت بود؟

در پوررتو کسی نمی‌دانست که برای بستن قرارداد به پرتغال سفر خواهم کرد و به همین دلیل استقبالی صورت نگرفت. اما بعد از اعلام عقد قرارداد در فضای مجازی، خبرها و رسانه‌ها استقبال خوبی کردند. حتی مردم شریف ایران نیز با کامنت‌هایی که برای من و باشگاه نوشتند، دل من را شاد کرده و به من امید دادند. امیدوارم سربلندشان کنم و جوابشان را با درخششم بدهم.

تیم ملی را چطور ارزیابی می کنی. با اسکوچیچ و چهار بازی باقی‌مانده؟

تیم ملی باید تمرینات خود را آغاز کند تا بتواند در مسیر رشد و موفقیت قرار بگیرد. اسکوچیچ مربی است که مدتها با تیم های باشگاهی در ایران کار کرده و شناخت و درک کاملی از بازیکنان ایرانی دارد. وی فن، استعداد و کیفیت بالایی دارد که می‌تواند تیم ملی را دچار تغییر و تحول کند و این امر در چهار  بازی پیش رو بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

حریفانمان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

حریفانمان خیلی سرسخت نیستند اما بدون برنامه و تلاش و پشتکار، پیروزی قابل اجرا نیست. در دور رفت متاسفانه به عراق و بحرین باختیم. تاز زمانی که تمرینات مستمر و بازی‌های دوستانه وجود نداشته باشد نمی‌توان در مسیر موفقیت پیش رفت. ما تیم اول آسیا بودن را بسیار سخت به دست آوردیم برای اینکه اولی را همچنان حفظ کنیم باید تلاش کرده و در نهایت مقابل حریفان خود به میدان رویم و بهترین عملکرد را به دست آوریم.

با اسکوچیچ جلسه ای برگزار کردی .نظرت درباره ارتباط سرمربی با بازیکنان و شرایط کلی تیم ملی فوتبال ایران چیست؟

اسکوچیچ مربی است که بازیکنان ایرانی را، شخصیت، رفتار، بازی ها و عملکردشان را به خوبی می‌شناسد و برای تک تک ملی پوشان به منظور اجرای بازی و نوع عملکردشان برنامه دارد. صحبتی که با اسکوچیچ داشتم متوجه شدم که سخت در حال آنالیز و برنامه ریزی است. امیدوارم موفق باشد چون موفقیت ایشان ، موفقیت تیم ملی فوتبال ایران را به همراه دارد و من به نوبه خود از هیچ تلاشی برای موفقیت ایران دریغ نخواهم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha