انباشت آلاینده‌های جوی تا پایان هفته در استان مرکزی ادامه دارد

اراک - ایرنا - مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بررسی‌ نقشه‌های هواشناسی حاکی از آن است که پایداری نسبی هوا تا پایان هفته جاری در این استان تداوم داشته و انباشت آلاینده‌های جوی به ویژه در شهرها و مناطق صنعتی رخ می‌دهد.

«رضا مرادی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در روزهای آتی و تا پایان هفته، آسمان استان مرکزی صاف پیش‌بینی شده و دمای هوا تا روز چهارشنبه حدود ۲ درجه گرمتر می‌شود.

وی بیان کرد: در روزهای پایانی هفته دمای هوا روند کاهشی دارد و ممکن است در برخی نقاط به زیر صفر برسد.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: ساوه با بیشینه دمای ۲۵ و ۲ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و شازند با کمینه دمای ۲ دهم درجه سانتیگراد زیر صفر، سردترین شهر این استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

مرادی اظهار داشت: بیشینه دمای هوای اراک نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ۲۳ و چهار دهم درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن به ۲ درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.

نخستین ایستگاه هواشناسی استان مرکزی در سال ۱۳۲۷ در مرکز شهر اراک ایجاد شد و پس از آن و با گسترش فعالیت‌ها در سال ۱۳۷۴  به اداره کل هواشناسی ارتقا یافت و در سال ۱۳۸۶  نیز مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان آغاز به کار کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha