مقابله با سیاست‌های دشمن، راهبرد اصلی پدافند غیرعامل است

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: دفاع در برابر سیاست‌های دشمن، راهبرد اصلی پدافند غیرعامل است لذا همگان باید از آرمان‌ها و ارزش‌هایمان پاسداری کنیم.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب روز دوشنبه در نشست کمیته پدافند غیرعامل که با حضور مسئولان کارگروه های مختلف برگزار شد، با بیان ضرورت و اهمیت مساله بازدارندگی افزود: موضوع بازدارندگی باید همواره مد نظر باشد تا در مواجهه با بحران، کمترین آسیب پذیری را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هفته پدافند غیرعامل فرصتی برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های آموزش و پرورش به جامعه است اظهار داشت: خانواده آموزش و پرورش بسیار گسترده است و در دوران شیوع بیماری کرونا ظرفیت این نهاد بیش از پیش مشخص شد و این دستگاه عظیم به یک خودباوری برای ارزش گذاری فعالیت معلمان رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: پدافند غیرعامل حتی در مسائل شخصی نیز کمک کننده است لذا اگر فردی که آموزش دیده باشد می تواند از جان، مال و امکاناتش حفاظت کند.

وی با اشاره به اینکه جایگاه معلمان در نخستین قدم توسط خودشان باید تبیین شود، گفت: یکی از دلایل تعطیلی چند روزه آموزش حضوری در مدارس هشدار به جامعه به لحاظ شیوع زیاد بیماری است و گرنه مدرسه امن ترین مکان برای آموزش دانش آموزان است و شیوه نامه های بهداشتی خیلی خوب رعایت می شوند و  معلمان از دل و جان تلاش می کنند.

اسکندری نسب گفت: آموزش، تعطیل شدنی نیست و شبکه شاد فرصت و ظرفیت خوبی نه تنها برای آموزش و پرورش که برای نظام است هر چند که عده ای همواره به فکر تخریب و کارشکنی در این خصوص هستند.

وی اظهار داشت: خانواده ها باید برای آموزش دانش آموزان برنامه ریزی کنند تا خدایی نکرده سهل انگاری موجب بازمانده شدن آنها از تحصیل نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها