مدیرکل راهداری فارس: مطالعات برای جایگزینی یک جاده مشکل‌ساز در داراب آغاز شد

شیراز- ایرنا- مدیرکل راهداری فارس گفت: مطالعات در مورد پنج محور جدید برای جایگزینی جاده کوهستانی بالش داراب که موجب بروز مشکلاتی برای اهالی شد، در حال انجام است.

علیرضا سیاهپور دوشنبه در مصاحبه با ایرنا افزود: با توجه به جنس خاک و شیب جاده باید مسیر مناسبی برای آن پیدا کنیم.

وی ادامه داد: معاون راه های روستایی وزیر راه نیز از این جاده دیدن و با اهالی محلی دیدار کرد و پیشنهادهایی مطرح شد و ما نیز جلسه‌ای که در سازمان راهداری داشتیم قرار شد مطالعه درباره این محور صورت گیرد.

سیاهپور ادامه داد: با مشاور قرارداد منعقد شده  که در مرحله اول مطالعات فاز صفر را انجام دهد و با توجه به مطالعات فنی و اقتصادی بهترین مسیر را با توجه به برداشت نقشه های با توپوگرافی دو هزار انجام می دهیم.

مدیرکل راهداری فارس بیان کرد: بهترین مسیر را پیش‌بینی می‌کنیم و تامین اعتبار آنها اعم از محل اعتبارات استانی و هم از محل اعتبارات ملی پس از تصویب طرح در کمیته فنی که در سازمان راهداری استان است و تاییدیه کمیته فنی راهداری کشور اجرا می شود که در سالهای بعد مشکلات مردم اهالی کوهستان داراب کمتر شود.

سال گذشته به دلیل نزولات جوی بخشی از این جاده تخریب شد که تردد را برای اهالی مناطق کوهستانی داراب با مشکل روبرو کرده است.
همچنین به دلیل ریزش کوه و عرض کم جاده در سال جاری و سالهای قبل، این مشکلات سبب واژگونی خودروها و کشته شدن بیش از ۱۰ نفر در این جاده شد.

داراب از شهرستان های جنوب شرقی فارس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها