هواشناسی نسبت به کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای مازندران هشدار داد

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به سرد شدن هوا و کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در روزهای پیش‌روی هفته جاری هوشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، بر اساس پیش‌بینی هواشناسی امروز گرم‌ترین روز هفته جاری خواهد بود و دمای هوا در مناطق مرکزی و شرقیاستان به ۲۸ درجه سانتیگراد می رسد.

اما طبق تجزیه و تحلیل نقشه‎های هواشناسی از ظهر سه شنبه (فردا) جریانات هوا شمالی شده و مردم استان شاهد کاهش محسوس دما خواهد بود.

ناپایداری جوی که بر اساس پیش‌بینی هواشناسی مازندران تا عصر پنجشنبه ادامه دارد با وزش باد نسبتا شدید در بعد از ظهر سه شنبه وارد استان می‌شود. 

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد در این مدت مردم مازندران شاهد بارش رگباری و متناوم باران هستند و دمای هوا نیز پنج تا ۱۰ درجه سانتیگراد نسبت به امروز کاهش می یابد و اوج کاهش دما نیز روز چهارشنبه خواهد بود.

طبق پیش بینی هواشناسی مازندران در این مدت دمای هوا در مناطق کوهستانی با توجه به آغاز فصل سرما ممکن است به کمتر از پنج درجه برسد که معمولان در ساعات صبح به سردترین نقطه می‌رسد.

هواشناسی مازندران سرعت وزش باد را در نزدیک ساحل دریای خزر تا ۴۳ کیلومتر بر ساعت و دور از ساحل تا ۵۴ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی کرد.

دریای خزر هم در این مدت مواج و توفانی است که ارتفاع امواج در مناطق نزدیک ساحل تا ۱.۷ متر و دور از ساحل ارتفاع موج قابل ملاحظه به ۲ متر می رسد.

هواشناسی مازندران تمامی فعالیت های دریایی را برای روزهای آینده نامناسب توصیف کرد و همچنین نسبت به  غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و صدمه دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین هشدار داد.

در حال حاضر آسمان اغلب مناطق استان آفتابی است و دمای هوا در مناطق مرکزی ۲۸ درجه و در مناطق ساحلی حدود ۲۳ درجه سانتیگراد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها