ایجاد اشتغال در مناطق محروم از مهمترین اولویت‌هاست

تربت‌حیدریه- ایرنا- نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، ایجاد اشتغال پایدار در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را از مهمترین اولویت‌های دولتمردان ذکرکرد و گفت: در سال جهش تولید و برای بهبود فضای و کسب و کار باید از تمام ظرفیت‌ها و امکانات به شکل مطلوب استفاده کرد.

حجت‌الاسلام اکبر احمدپور روز دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال رشتخوار، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر موضوع کار و اشتغال و بهبود فضای کسب و کار در کشور تاکید ویژه‌ای دارند. 

وی با بیان اینکه اشتغال عامل عزت و آبروی انسان در جامعه است ادامه داد: حضور بنیاد علوی در منطقه رشتخوار یک فرصت بسیار مهم و ارزشمند برای ارایه خدمت به مردم و یک افتخار بسیار بزرگ برای این نهاد ارزشی است.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت بسیار رشتخوار در زمینه کشاورزی و دامپروری گفت: اگر بتوانیم در این دو حوزه به سوی کشاورزی و دامپروری نوین حرکت کنیم، اشتغال پایدار در منطقه فراهم خواهد شد و بسیاری از مشکلات نیز رفع خواهد شد.
وی کمک حوزه معادن به ایجاد شغل در رشتخوار را بسیار ارزشمند و مهم دانست و افزود: نباید از ظرفیت‌های متعدد بخش معادن در ایجاد اشتغال پایدار در منطقه غافل شد.
فرماندار رشتخوار نیز گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بخش جنگل و نیاز به سهولت در ارتباط این بخش با مرکز رشتخوار، اجرای طرح نیمه تمام جاده شعبه به سرآسیاب در این شهرستان نیازمند ورود مجموعه بنیاد علوی است.
خالقداد عرب با بیان اینکه طرح مطالعاتی جاده جنگل از طریق راه روستایی سرآسیاب به شعبه با ۱۸ کیلومتر طول انجام شده است افزود: اجرای این طرح نیازمند ۴۵ میلیارد ریال اعتبار است که امیدواریم با ورود بنیاد علوی شاهد تسریع در روند اجرای این طرح که از طرح‌های اولویت‌دار است باشیم.

وی به اهیت اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی نیز اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه بنیاد علوی به عنوان معین اقتصادی این شهرستان انتخاب شده است امیدواریم با آغاز فعالیت این بنیاد در منطقه با توجه به کارنامه درخشان آن در قلعه گنج کرمان و سایر نقاط کشور، به توسعه پایدار و اشتغال جوانان این رشتخوار کمک کند.
فرماندار رشتخوار با بیان اینکه باید با مشارکت و همکاری بیشتر با بنیاد علوی شاهد ایجاد تحول در حوزه اشتغال برای جوانان جویای کار منطقه باشیم گفت: برخی بانک‌های عامل با رویکرد دیوان سالاری و بنگاه‌داری مانع پرداخت تسهیلات به کارآفرینان می‌شوند که این امر مشکلات بسیار در پی داشته است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، ۱۴ وظیفه را به بنیاد علوی تکلیف کردند که توانمندسازی محرومان و تحقق الگوی جامع آبادانی و پیشرفت مناطق محروم از جمله آنهاست.

رشتخوار در خراسان رضوی به عنوان یکی‌ از محرومترین مناطق این استان شناخته شده و در همین راستا تفاهمنامه‌ای در قالب انتخاب این شهرستان به ‌عنوان منطقه هدف آبادانی و پیشرفت با بنیاد مستضعفان منعقد شد که با اجرای این تفاهمنامه، زمینه توسعه و آبادانی بیش‌ از پیش این منطقه فراهم می‌شود.

مجموعه بنیاد علوی زیر مجموعه بنیاد مستضعفان کشور است و مقرر شد این بنیاد مدت سه سال در مناطق محروم بخش جنگل شهرستان رشتخوار، به مردم محروم این منطقه خدمت‌رسانی کند.

شهرستان رشتخوار با دو بخش مرکزی و جنگل، چهار دهستان، دو شهر و ۶۰ روستا، ۶۵ هزار نفر جمعیت دارد و در ۲۰۶ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها