مقام روس: اهمیتی به تهدیدهای آمریکا درمورد تحریم تسلیحاتی نمی‌دهیم

مسکو - ایرنا - نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در واکنش به تهدید اخیر آمریکا مبنی بر تحریم شرکت های این کشور در صورت همکاری تسلیحاتی با ایران ، در توئیتی خطاب به مقام های آمریکایی نوشت: آیا واقعا فکر می کنید که روسیه به تصمیم های آمریکا اهمیت می دهد؟

به گزارش خبرنگار ایرنا، میخاییل اولیانوف روز دوشنبه در توییت جدیدی در پاسخ به توییت ریچارد گلدبرگ مشاور ارشد در بنیاد آمریکایی و ضد ایرانی دفاع از دمکراسی‌ها که از امکان تحریم شرکت های روسی یا چینی ازسوی آمریکا در صورت همکاری تسلیحاتی با ایران نوشت: من فکر می کنم که همه تحریم های ممکن آمریکا در مورد بخش دفاعی ما (روسیه) وضع شده است.

وی افزود: آیا واقعا فکر می کنید که ما مواظب و نگران تحریم های آمریکا خواهیم بود؟ سیاست ما بطور کامل باتوجه به عوامل دیگر و نه تهدیدها از سوی شما (آمریکا) اجرا خواهد شد.

  ریچارد گلدبرگ در توییت خود نوشته بود: اگر شرکت روسی یا چینی برای فروش سلاح به ایران تلاش کند این شرکت و همه شعبه های جانبی آن که در معامله شرکت می کند با تحریم های (یکجانبه آمریکا) مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: مراکز دولتی در صورتی که مساله تحریم های آمریکا مطرح می شود، با تجارت جهانی همانند سایر شرکت ها رفتار می کند.

بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از دیروز ۲۷ مهر همه محدودیت‌های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران و همچنین اقدامات و خدمات مالی مرتبط با آن و تمامی ممنوعیت‌-های ورود یا عبور از قلمرو دولت‌های عضو ملل متحد که پیش از این علیه برخی از شهروندان و مسئولین نظامی ایران تحمیل شده بودند، به صورت خودکار خاتمه یافت.

جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای رسمی در خصوص پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران تاکید کرد که براساس یکی از نوآوریهای برجام، اختتام قطعی و بدون قید و شرط محدودیت‌های تسلیحاتی و ممنوعیتهای مسافرتی مستلزم هیچگونه تصویب قطعنامه جدیدی نیست و هیچ نیازی به صدور بیانیه و یا هیچ اقدام دیگری از سوی شورای امنیت ملل متحد ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha