معاون استاندار خراسان شمالی: موفقیت‌ها در سایه وحدت به دست می‌آید

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: توفیقات بسیاری در سایه وحدت، همدلی، انسجام و هم افزایی حاصل می‌شود و این عوامل از ضرورت های امروز کشور است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، احمد برادران روز دوشنبه در نشست شورای اداری فاروج و تکریم و معارفه فرماندار این شهرستان اظهار داشت: حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی از مهم‌ترین وظایف هر مسوول است و به همین دلیل باید با تمام توان برای حل مشکلات مردم اقدام کرد.

وی افزود: خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی که در طول چهار دهه گذشته با مسائل و مشکلات بسیاری روبه رو شده است، به عنوان یک هدیه الهی فرصتی مغتنم برای خدمت به مردم است.

برادران با بیان اینکه امروز دشمنان انقلاب اسلامی با تمام توان خود در برابر ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی که برگرفته از مبانی دین مبین اسلام است ایستاده اند، افزود: در چهار دهه گذشته از هر فرصتی برای ضربه زدن به این نظام استفاده کردند و به هم پیمانان خود وعده دادند و اعلام کردند نمی گذاریم نظام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.

وی با اشاره به توفیقات ایران اسلامی در صحنه های بین المللی، تصریح کرد: به رغم تمامی محدودیت ها و تحریم اما این نظام در ارائه خدمت به مردم سربلند است که این خدمات باید به سمع و نظر نسل جوان رسانده شود.

برادران خدمت به مردم را برگرفته از آموزه های دین مبین اسلام عنوان کرد و افزود: فرماندار رییس کارگروه های مختلف هر شهرستان است و حوزه کاری اش به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان بسیار وسیع است اما این به معنای مداخله در امور سایر دستگاه های اجرایی نیست.
وی گفت: فرماندار باید در امور مختلف به ویژه مدیریت بحران شهرستان حضور موثر داشته باشد که این روزها به دلیل شیوع بیماری کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی مهمترین موضوع است.

برادران با ابراز تاسف از کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی و کم شدن حساسیت ها نسبت به بیماری کرونا، گفت: دستورعمل های بهداشتی باید توسط مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی و ادارات دولتی به خوبی رعایت شود.

فرماندار جدید شهرستان فاروج نیز در این نشست هدف از پذیرفتن مسئولیت را توسعه شهرستان دانست و گفت: توسعه امری درون زاست و باید با تکیه بر توانمندی های داخلی توسعه را رقم بزنیم.

ابوالحسن نجفی تولید زعفران و انگور را از مزیت نسبی شهرستان فاروج عنوان کرد و افزود: قرار گرفتن در مسیر تردد سالانه ۲۰ میلیون زائر و مسافر از دیگر مزیت های مهم این شهرستان است که با برنامه ریزی مناسب باید گام های مهمی در راستای توسعه شهرستان برداریم.

در این نشست از زحمات مسعود صادق تیتکانلو قدردانی و ابوالحسن نجفی به عنوان فرماندار شهرستان فاروج معرفی شد.

شهرستان ۵۰ هزار نفری فاروج در شرق استان واقع شده که ۷۰ درصد جمعیت این شهرستان در روستاها سکونت دارند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی به مرکزیت بجنورد، شامل هشت شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، راز و جرگلان، فاروج، جاجرم و گرمه است.  

خراسان شمالی در سال ۸۳، پس از تقسیم استان خراسان به سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، در جغرافیای سیاسی کشور پدیدار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha