۲۸ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 84080290
۰ نفر

برچسب‌ها

باغ مجموعه‌های ارم در ۳۶ شهرستان فارس ایجاد می‌شوند

شیراز-ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: طرح ایجاد باغ مجموعه‌های علمی- گردشگری ارم در ۳۶ شهرستان استان فارس وارد فاز برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا، محمد مهدی قاسمی بیان کرد: در مرحله اول این طرح، در هر شهرستان و بر اساس ظرفیت، یک باغدار یا تشکل باغداران آن شهرستان، باغ ارقام محصول اصلی را در یک مجموعه گردآوری و ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به اینکه هدف از این اقدام حفظ همه ارقام موجود به صورت یک جا و افزودن ارقام جدید است، گفت: امکان مشاهده جاذبه‌های متنوع آن برای گردشگران نیز فراهم می‌شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: با ایجاد باغ مجموعه‌های ارم، امکان بررسی و پژوهش محققین و کارشناسان میسر و مهارت آموزان هم از سایر ابعاد علمی آن  بهره‌مند می‌شوند. 
قاسمی با بیان اینکه فارس با اقلیم‌های متنوع و سابقه باغداری، قطب تولید محصولات باغی کشور است، افزود: فارس رتبه اول سطح و تولید محصولات باغی کشور را دارد به طوری که این استان را به عنوان ویترین محصولات باغی کشور می‌شناسند.
وی با بیان اینکه ۱۵ درصد سطح و تولید محصولات باغی متعلق به این استان است، اظهارکرد: در محصولاتی نظیر انجیر، انار، انگور و گل محمدی رتبه اول، در بادام، خرما و مرکبات رتبه دوم و در سیب رتبه سوم تولید کشور را به خود اختصاص داده است. 
وی ادامه داد: تلفیق ظرفیت باغبانی استان فارس با ظرفیت‌های گردشگری، سهم ارزش افزوده قابل توجهی را برای استان به ارمغان خواهد آورد از این رو طرح ایجاد باغ مجموعه‌های علمی- گردشگری ارم وارد فاز برنامه‌ریزی شده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =