حریرچی: خواستار تشدید محدودیت‌های کرونایی هستیم

تهران - ایرنا - معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار ادامه اعمال محدودیت‌ها تا زمان کنترل کامل بیماری کرونا شد و گفت: طبق آمارهایی که در چند روز آینده منتشر می شود، درخواست تشدید محدودیت را داریم.

دکتر ایرج حریرچی روز دوشنبه در حاشیه مراسم تشییع پیکر دکتر محمد زارع جوشقانی شهید مدافع سلامت و رییس بیمارستان شهید لبافی نژاد در جمع خبرنگاران افزود: برای بیماری کرونا تاکنون هیچ داروی خاص موثری وجود ندارد.

وی ادامه داد: مطالعه اخیر سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که رمدسیویر و برخی داروی دیگری که خیلی روی آن حساب می شد، تاثیری در مرگ و میر و طول مدت بیماری ندارد.

رسانه به دنبال اصلاح رفتار مردم باشند 

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: افکار عمومی و رسانه ها به جای این که دنبال تولید دارو و واکسن باشند، توجه خود را به اصلاح رفتارها و فاصله گذاری اجتماعی صرف کنند.

حریرچی اظهار داشت: با هر خبر موثق و ناموثق که در مورد دارو یا واکسن بیماری کرونا منتشر می شود، رعایت فاصله گذاری اجتماعی مردم هم کمتر می شود. در چند ماه آینده بعید است دارو و واکسن در دسترس عموم جامعه قرار گیرد.

وی درمورد درصد مرگ و میر کادر درمان هم گفت: در کشورهای دنیا که شیوع بالای بیماری کرونا دارند، درصد مرگ و میر کادر پزشکی هم قابل توجه است. جامعه پزشکی ایران هم فداکارانه و ایثارگرانه در این عرصه فعالیت می کنند و برخی از آنها به شهادت رسیدند.

وی با یادآوری این که شهید مدافع سلامت دکتر زارع جوشقانی استاد برجسته چشم پزشکی و فوق تخصص رشته چشم بود، گفت: ۱۱ سال سابقه ریاست دانشگاه علوم پزشکی و مدت طولانی مرگ گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بود.

معاون کل وزیر بهداشت افزود: مرحوم دکتر زارع جوشقانی رییس بیمارستان فوق تخصصی لبافی نژاد در خط مقدم مقابله با کرونا قرار داشت و با فداکاری و ایثارگری که برای مردم انجام دادند به شهادت رسید.

حریرچی ضمن بزرگداشت یاد و خاطره این شهید مدافع سلامت خطاب به هموطنانی که ضوابط فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند، گفت: به این شهید نگاه کنید، ایشان برادر ۲ شهید بود که جان خود را در راه سلامت جامعه فدا کرد.

وی ادامه داد: آیا این تعداد جان باختگان بس نیست، چقدر از هموطنان ما روزانه باید فوت کنند یا در زیر دستگاه و در آی سی یو دچار زجر تنفسی باشند، تا چه زمانی کادر درمان باید به شهادت برسند تا آن عده قلیل توصیه های بهداشتی را رعایت کنند. در صورت رعایت همگانی می توانیم این ویروس از کشور محو و نابود کنیم.

معاون کل وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که تعطیلی تهران که از سوی شورای شهر مطرح شد در چه وضعیتی است، گفت: درخواست تعطیلی که از سوی شورای شهر تهران ارائه شده باید در ستاد ملی مقابله با کرونا  مطرح شود و هنوز در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح نشده است.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد زارع جوشقانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه، رییس مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید دکتر لبافی نژاد، پس از روزها نبرد سخت با بیماری کرونا، روز گذشته چشم از جهان فرو بست و به دو برادر شهیدش پیوست.

پیکر دکتر زارع جوشقانی شهید مدافع سلامت امروز با حضور خانواده و جمعی از همکاران آن مرحوم در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تشییع شد و سپس پیکر این مدافع سلامت راهی زادگاه وی، شهر کاشان شد تا در آنجا دفن شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha