نقشه‌های ۳ بعدی، لازمه تحقق شهر هوشمند است

مشهد- ایرنا- نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور دولت الکترونیک گفت: نقشه‌های سه بعدی، سکوی(پلتفرم) مکان محور مدیریت شهری است و اگر شهری بخواهد هوشمند باشد و مدیریت منابع و درآمد داشته باشد باید به این فناوری بپردازد.

نصرالله جهانگرد روز دوشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مشهد در حوزه‌های فناوری، بسیار پیشرو و دارای مراکز علمی شهری و متخصصان خوبی در حوزه فناوری اطلاعات است و در دو سال گذشته نیز به وضعیت مناسبی از این نظر رسیده‌ایم.
وی اظهارکرد: اکنون که در مشهد توانایی‌هایی خوبی در حوزه ایجاد پایگاه داده و مکان محور سه‌بعدی وجود دارد باید با تدابیر شورای شهر این مهم به عنوان پایه تصمیمات شهری قرار گیرد و براساس آن کنترل، هدایت و نظارت در بخش‌های مختلف صورت پذیرد.
نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور دولت الکترونیک تاکید کرد: مشهد باید به عنوان الگویی موفق در سطح ملی عمل کند.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد نیز در این جلسه گفت: در زمینه گسترش بسترهای فناوری در شهر مشهد فعالیت‌های خوبی صورت گرفته که پایش تصویری ساخت و سازهای حریم شهر مشهد، تولید نقشه سه بعدی مناطق ثامن و توس مشهد از آن جمله است

محمد جواد رجائیان افزود: سه بعدی سازی تمام محدوده‌های شهر مشهد نیز در دستور است و  نتایج آن در اختیار عموم شهروندان قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: تصویربرداری حریم ۸۶ هزار هکتاری شهر از دیگر اقدامات سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد است و امید است با حمایت شورای شهر روش‌های هوشمند نظارت بر ساخت ‌و سازها در حریم، جایگزین روش‌های سنتی شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با بیان این که در حوزه فناوری اقدامات خوبی در این کلانشهر در حال انجام است اظهار کرد: مشهد به عنوان شهر هوشمند راه درازی تا رسیدن به آرمانهای بزرگ دارد.

در این نشست از اقدامات و همکاری نصر الله جهانگرد نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور دولت الکترونیک با مدیریت شهری مشهد قدردانی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha