خلع ید مالک هفت تپه از سوی دیوان محاسبات پیگیری می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اصل نود گفت: طبق مصوبه جلسه کمیته بررسی مشکلات کارخانه نیشکر هفت تپه تا پایان آبان ماه، مالک فعلی خلع ید و مشکلات کارگران رسیدگی و کشت ساماندهی می‌شود و دیوان محاسبات نیز این موضوع را پیگیری می‌کند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، علی خضریان با اشاره به مصوبه جلسه کمیته بررسی مشکلات کارخانه نیشکر هفت تپه، افزود: مقرر شد ظرف ۴۵ روز یعنی تا پایان آبان ماه، مالک فعلی خلع ید و مشکلات کارگران رسیدگی و کشت ساماندهی شود، لذا به موازات اقداماتی که دولت و سایر نهادها موظف به انجام آن هستند، رییس دیوان محاسبات نیز این موضوع را در چارچوب تحقیق و تفحص پیگیری می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود تصریح کرد: بنا به مطالبات کارگران و تضییع حقوق بیت المال در مجموع کشت و صنعت هفت تپه، تعدادی از نمایندگان و اعضای کمیسیون اصل ۹۰ با حضور در مجموعه هفت تپه از نزدیک در جریان مشکلات این مجموعه قرار گرفتند و در جلساتی با حضور نهادهای نظارتی، نمایندگان کارگری، دولت، سازمان بازرسی، نماینده تام الاختیار وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی، تصمیم گیری‌های مثبتی برای حل مشکلات اتخاذ شد.

خضریان با بیان اینکه با دستور ریاست دیوان محاسبات، دادستانی این دیوان به موازات دولت پیگیر اجرای مصوبه خلع ید و پیگیری حقوق بیت المال خواهد بود، یادآور شد: هرگونه اهمال احتمالی از سوی هر نهاد در پیگیری حقوق بیت المال با استفاده از بازوی نظارتی مجلس یعنی دیوان محاسبات پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: نمایندگان نیز حق قانونی خود و سایر ابزارهای نظارتی به کار خواهند گرفت تا حقوق کارگران هفت تپه بیش از این تضییع نشود و ضرب الاجل قرار داده شده تا پایان آبان ماه که مورد اجماع همه در جلسه بوده است و نماینده سازمان بازرسی و کمیسیون اصل نود مجلس نیز بر روی آن نظارت کرده تا بدون هیچ کم و کاستی اجرا شود.

جذب هیات علمی با اولویت فارغ التحصیلان بورسیه

همچنین خضریان درباره جلسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر علوم و معاونان این وزارتخانه و به منظور بررسی وضعیت پرونده های مرتبط با بورسیه‌ها، گفت: این جلسه در ادامه جلسات گذشته کمیسیون برگزار و گزارشات، شکایات و پرونده‌های مرتبط با موضوع بورسیه از گذشته تاکنون مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد طی جلسه ای بحث اختلافی درخصوص دانشجویانی که حکم جذب دارند، اما وزارت علوم معتقد است باید مجدد پرونده آنها مورد بازنگری و بررسی قرار گیرد، طی روزهای آینده و احتمالا در محل وزارت علوم با حضور وزیر، نمایندگان کمیسیون اصل نود، هیات عالی جذب و سایر بخش های تصمیم گیر برگزار شود و تصمیم نهایی در این خصوص اتخاذ گردد. همچنین آن دسته از افرادی که از دیوان عدالت اداری حکم جذب دارند نیز بدون مشکل تعیین تکلیف شده و پذیرش آنها انجام شود.

خضریان اظهار داشت: براساس مصوبه امروز کمیسیون، وزارت علوم موظف به جذب اعضای هیات علمی براساس اعلام نیاز دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با اولویت فارغ التحصیلان بورسیه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha