۹۰۰ مورد شکایت از دفاتر ICT روستایی لرستان گزارش شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: به طور متوسط در هر ۶ ماه حدود ۹۰۰ مورد شکایت از دفاتر ICT روستایی استان گزارش شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان، شهاب حیدری در جلسه کارگروه دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی غیردولتی گفت: یکی از راه‌های ارتباط برای انتقال انتقادات و شکایات بین مردم و مدیران حوزه ICT، سامانه ۱۹۵ است که این اداره کل یک کارشناس را به ‌صورت اختصاصی برای پیگیری مطالبات مردمی قرار داده است.

وی تصریح کرد: در این زمینه حدود ۹۰ درصد از شکایات پیگیری شده و به نتیجه رسیده است و تعداد باقی‌مانده نیز در حالت تجدید نظر و یا ارجاع به نهادهای مربوطه هستند.

حیدری پیشتر اعلام کرده بود که ۷۴۵ روستای استان تا پایان سال ۹۸ به شبکه ملی اطلاعات و خدمات آن متصل شده است.

به گفته وی، دفاتر آی سی تی روستایی نقش مهمی در بالا بردن سطح کیفی زندگی مردم با استفاده از ظرفیت‌های شبکه ملی اطلاعات دارند و فعالیت آنها به جلوگیری از تردد غیرضروری روستاییان به شهرها، هدر رفتن سرمایه‌های اقتصادی، ایجاد عدالت اجتماعی، تحقق دولت الکترونیک و ایجاد اشتغال‌ منجر شده است.

وی گفت: اکنون خدمات شرکت مخابرات، پست، پست‌بانک، کارت سوخت، ثبت‌احوال و بیمه سلامت در دفاتر پیشخوان دولت کشور ارائه می‌شود، که می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های قانونی برنامه ششم توسعه این خدمات را در کنار چهار خدمت اصلی بانکداری، کشاورزی، بهداشت و آموزش در دفاتر آی سی تی روستایی نیز فعال کرد.

وی با بیان اینکه اکنون ۴۴ دفتر آی سی تی روستایی در لرستان فعال است، ادامه داد: بازخوانی نقشه‌های استان به منظور واگذاری دفاتر جدید به روستاهای هدف توسط کارشناس­ان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان در حال انجام است.

وی اظهار داشت: به‌منظور رعایت دقیق آیین‌نامه و ضوابط سازمان تنظیم مقررات کشور، کارشناسان این اداره کل به‌صورت دوره‌ای و سرزده از دفاتر ICT روستایی بازدید کرده و بر چگونگی رعایت قوانین نظارت می‌کنند.

حیدری با بیان اینکه تعدادی از این دفاتر دچار تخلف‌هایی شده‌اند، گفت: بررسی و تصمیم‌گیری‌های لازم درباره تعدادی از دفاتر متخلف که از سوی مردم و کارشناسان این اداره کل گزارش شده بودند انجام شد که در بعضی موارد با ارسال تذکر کتبی و در چند مورد دیگر نیز سقف مبلغ جریمه تخطی از تعهدات دارندگان پروانه مبلغ یک میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تکرار تخلفات میزان جریمه متعلقه، دو برابر جریمه وقوع تخلف در مرحله قبل است و همچنین در صورت وقوع چند تخلف، میزان جریمه، مجموع جریمه‌های متعلقه به هر تخلف خواهد بود.

مدیرکل ارتباطات استان لرستان اظهار داشت: هدف اصلی مجموعه ICT خدمت‌رسانی به مردم و افزایش خدمات دولت در سایر مناطق است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha