آزمایش کرونای رانندگان ایرانی عازم اقلیم کردستان در داخل گرفته می‌شود

سنندج‌ - ایرنا - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: برای کاهش هزینه‌ مسافران و رانندگانی ایرانی که به اقلیم کردستان عراق می‌روند آزمایش کرونا در داخل از آنها گرفته می‌شود.

دکتر ابراهیم قادری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲ آزمایشگاه بخش خصوصی متولی انجام این تست شده‌اند که با انجام کارهای باقی مانده از اوایل هفته آینده انجام این تست را آغاز کنند.

وی با اشاره به اینکه با مسوولین این ۲ آزمایشگاه جلسه نهایی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان تشکیل و هماهنگی‌های لازم صورت گرفت، یادآور شد: هزینه این تست برای هر نفر حدود ۶۰۰ هزار تومان است که در مقایسه با اقلیم کردستان عراق نصف هزینه‌ها است.

مسافران و رانندگان ایرانی که از مرز باشماق عازم اقلیم کردستان هستند مجبورند برای اطمینان از عدم ابتلای خود به ویروس کرونا تستی را در داخل اقلیم انجام دهند که هزینه‌های زیادی را به آنها تحمیل می‌کند.

براساس نیاز و با هماهنگی بعمل آمده با طرف عراقی، مقرر شده آزمایش کرونا در آزمایشگاه مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی کردستان انجام  شود که نتایج آن برای طرف عراقی هم قابل قبول است.

بنابر آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر دیروز دوشنبه، تعداد کل مبتلایان به کرونا در کشور به ۵۳۴ هزار و ۶۳۱ نفر و مجموع قربانیان به ۳۰ هزار و ۷۱۲ نفر رسید.

۴۳۱ هزار و ۳۶۰ بیمار جان سالم به در برده و بهبود یافته‌اند و چهار هزار ۷۷۱ بیمار هم در حال حاضر بدحال و در بخش آی‌سی‌یو بستری هستند.

استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

استان های هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =