حوادث جاده‌ای در خوزستان کاهش یافت

اهواز - ایرنا - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان گفت: حوادث جاده‌ای از قبیل تصادف منجر به مرگ و جرح در خوزستان در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایرنا سرهنگ منصور جمشیدی دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه خوزستان در سال ۱۳۹۷ رتبه اول کاهش حوادث جاده ای را در کشور داشته است اظهار داشت : با ایجاد نظم و امنیت در ترافیک جادهای خوزستان در سال ۱۳۹۷رتبه سوم کشور را در تصادفات جرحی با بیش از یک هزارو ۴۰۰ فقره تصادف کسب کرد.

وی ادامه داد : در سال ۱۳۹۸ نیز در خوزستان شاهد کاهش چشمگیری در تصادف جرحی و فوتی بودیم ، این در حالی است که در کلانشهر اهواز به دلیل مشکلات زیر ساخت شهری این رقم افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان با اشاره به اینکه در سیل ۱۳۹۷ معابر بسیاری از مناطق شهر اهواز آسیب دید گفت : در سیل ۱۳۹۷ بیش از ۵۰۰ خیابان دچار آبگرفتگی شد که همین عامل باعث تخریب بسیاری از معابر شهری شده است .

سرهنگ جمشیدی تصریح کرد : چنانچه به سمت استاندارد سازی خودروها و زیر ساخت‌های معابر شهری  برویم شاهد بار ترافیک و تصادف نخواهیم بود .

تردد بیش از۶هزار خودرو در ایام اربعین ۱۳۹۸

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان با بیان اینکه یکی از خدمات بارز راهنمایی و رانندگی خوزستان همه ساله هدایت خودروهای زائرین اربعین حسینی است ، خاطر نشان کرد : امسال باشیوع ویروس کرونا راهنمایی و رانندگی در بحث جلوگیری از تردد خودروها به سمت مرزها  وارد عمل شد و در سال‌های گذشته نیز ایجاد نظم و امنیت راه های استان با تردد بیش از ۲میلیون زائر را بر عهده داشت.

سرهنگ جمشیدی ادامه داد : در ایام اربعین سال گذشته بیش از ۶هزار خودرو از کشورهای دیگر وارد ایران شدند تا به کشور عراق عزیمت کنند ، کنترل و ایجاد نظم این حجم اتوبوس بدون هیچگونه اختلال در نظم عبور و مرور از خدمات ارزنده پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان محسوب می شود .

وی افزود  : پلیس راهنمایی و رانندگی سال گذشته برای سهولت در عبور و مرور و تردد خودروها در مرز شلمچه ۳۰۰ متر جاده سازی کرد تا بار ترافیکی را در این مسیر کاهش دهد .

صدور بیش از ۶ هزار گواهینامه در در خوزستان 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان در ادامه با تشریح خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی در ۶ماهه نخست امسال گفت : طی این مدت ۲هزار و۳۰۰ گواهینامه و سه هزارو ۷۶۶ گواهینامه المثنی صادر و ۹۷۱ پرونده بررسی شد همچنین ۱۲هزارو ۲۷۱ پرونده به کمیسون پزشکی ارجاع داده شد.

سرهنگ جمشیدی افزود : طی ۶ماهه نخست امسال سه هزارو ۲۵۱ دستگاه خودرو در واحد شماره گذاری بازدید ، ۱۳هزارو ۶۰۰ نوع خدمات و ۱۷ هزارو ۴۲۰ نوع خدمات به ماشین آلات کشاورزی در استان ارایه شد.

نصب ۴۲ دوربین نظارتی در سطح شهر اهواز

سرهنگ جمشیدی با بیان اینکه باید به سمت هوشمند سازی و مدیریت الکترونیکی برویم اظهار کرد : ۴۲ دوربین نظارتی تا ۱۵ آبان در سطح معابر شهری اهواز اضافه و نصب می شود و نیز همین اقدام در سایر شهرهای استان انجام می شود .

وی با اشاره به راه اندازی سامانه « پلیس یار همراه » برای کاهش مراجعه شهروندان در ایام کرونایی افزود : در بحث خدمات الکترونیکی به شهروندان با راه اندازی سامانه تلفن همراه ، ۶ نوع خدمت از جمله استعلام خلافی خودرو، موتور ،نمره منفی گواهینامه و تعویض پلاک و  نوبت دهی الکترونیکی در اختیار کاربر قرار گرفته است .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان ادامه داد : شهروندان می توانند با ثبت پلاک خودروی متخلف و نوع خلافی در سامانه « پلیس یار همراه » پلیس را همراهی کنند تا به تخلف خودروها در سطح شهر رسیدگی کند .

سرهنگ جمشیدی با بیان اینکه قبض کاغذی جریمه حذف شده است اظهار کرد : از ابتدای سال ۱۳۹۹ کلیه قبوض جریمه کاغذی حذف شده و ۹۹ درصد جریمه ها از طریق پیامک به مالک خودرو با مشخصات کامل ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد : تا پایان امسال خرید و فروش کلیه وسایل نقلیه به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha