علی‌نژاد: ژیمناستیک هنوز فرصت المپیکی شدن دارد

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: ژیمناستیک ایران بسیار به کسب سهمیه المپیک نزدیک بود و اگر در جام جهانی باکو آن اتفاق بد رخ نمی‌داد به سهمیه هم دست پیدا می‌کردیم اما هنوز فرصت المپیکی شدن دارد.

به گزارش ایرنا، مجمع عمومی فدراسیون ژیمناستیک امروز با حضور  «مهدی علی‌نژاد» معاون وزیر، «کیکاووس سعیدی» دبیرکل کمیته ملی المپیک، «جعفر سمیعی» مدیر کل حراست، «علیرضا خسروی» مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی، «مهدی مستجاب الدعوه» مسوول  امور مجامع  وزارت ورزش و جوانان، «زهرا اینچه‌درگاهی» رییس فدراسیون و «سیدحمید هاشمی» سرپرست دبیری فدراسیون ژیمناستیک  برگزار شد.

مهدی علی‌نژاد در مجمع سالیانه فدراسیون ژیمناستیک از زهرا اینچه درگاهی در طی یکسال اخیر در ارتباط با ارتقا و توسعه ژیمناستیک ایران تشکر کرد و اظهار داشت: ژیمناستیک یک رشته با اهمیت در ورزش محسوب می‌شود؛ به طوری‌که پرورش ورزشکاران این رشته با آمادگی جسمانی بالا برای بقیه رشته‌ها یک اتفاق خوب محسوب می شود.

وی تعداد بالای علاقمندان به این رشته را مورد توجه قرار داد و گفت: جمعیت قابل توجه ژیمناستیک بیانگر میزان علاقمندی و استعدادهای خوب این رشته در سطح کشور است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در حوزه قهرمانی قدم‌های مثبتی برداشته شده است که امیدوارم با کسب سهمیه المپیکی این رشته نیر همراه شود و در بازی‌های آسیایی٢٠٢٢ هم موفق به کسب مدال شویم تا این رشته در زمره ورزش‌های مدال‌آور ایران در قالب بازی‌های آسیایی قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: مسیری که ژیمناستیک طی می‌کند مسیر خوبی است که با حفظ آرامش منجر به دستیابی و تحقق اهداف نیز  شده است و از طرفی برخورداری این فدراسیون از ٢٧٠ هزار ورزشکار سازمان یافته زمینه مناسبی را برای برنامه ریزی با رویکرد مدال‌آوری فراهم می ‌ند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گفت: ژیمناستیک ایران بسیار به کسب سهمیه المپیک نزدیک بود و اگر در جام جهانی باکو آن اتفاق بد رخ نمی‌داد و مسابقات پایانی لغو نمی‌شد قطعا به سهمیه هم دست پیدا می‌کردیم اما اکنون نیز فرصت المپیکی شدن برای ژیمناستیک ایران در مسابقات پیش‌رو وجود دارد.

علی نژاد تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان هم این رشته مادر را حمایت می‌کند و با وجود محدودیت‌های بودجه‌ای به دلیل فعالیت‌های خوب، ٣٤ درصد به بودجه فدراسیون ژیمناستیک اضافه شده است.

در این مجمع صورت حساب‌های مالی فدراسیون ژیمناستیک برای سومین سال متوالی موفق به دریافت اظهارنظر مقبول از سوی حسابرس مستقل رسمی مورد تایید وزارت ورزش و جوانان شد.

مجمع عمومی فدراسیون ژیمناستیک به صورت وبینار برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =