افزایش تبادلات اقتصادی با کشور پاکستان در اولویت است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: افزایش تبادلات اقتصادی در پایانه‌های مرزی استان با کشور دوست و همسایه پاکستان در اولویت این اداره‌کل قرار دارد.

 ایوب کرد روز دوشنبه در حاشیه سفر به پاکستان به منظور شرکت در هشتمین اجلاس کمیته مشترک تجاری مرزی این استان با ایالت بلوچستان پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این استان با دارا بودن مرز خشکی و آبی با پاکستان از موقعیت راهبردی و ترانزیتی ویژهای برخوردار است که گسترش روابط تجاری و اقتصادی منفعت ملی و منطقه‌ای فراوانی برای هر دو کشور به همراه دارد.

وی ادامه داد: در این راستا به منظور گسترش تبادلات اقتصادی فی ما بین، افزایش پذیرش تعداد کامیون‌های حامل کالاهای تجاری به تعداد قبل از شیوع ویروس کرونا از جمله موارد مورد تاکید در این اجلاس مهم مرزی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان فراهم شدن امکان تردد کامیون‌های ایرانی حامل اقلام فاسد شدنی به مقاصد تعیین شده در بارنامه در داخل پاکستان، ایجاد امکانات رفاهی برای رانندگان در پارکینگ NLC با توجه به توقف رانندگان ایرانی جهت طی مراحل و تشریفات گمرکی، تخلیه و بارگیری محموله‌های تجاری و همچنین درج میزان هزینه‌های رسمی قابل پرداخت توسط رانندگان در گمرکات میرجاوه و تفتان به منظور افزایش شفافیت در پرداخت هزینه‌های رسمی برای ناوگان حمل و نقل دو کشور را از جمله دیگر موارد پیشنهادی به منظور افزایش تبادلات اقتصادی این استان و ایالت بلوچستان پاکستان در این اجلاس عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین اهداف موافقت نامه‌های تجاری، تسهیل مراودات و حذف قوانین دست و پا گیر برای تجار و سرمایه گذاران است که به توسعه اقتصادی کشورها کمک می‌کند.

به گزارش ایرنا هشتمین اجلاس کمیته تجاری مرزی استان سیستان و بلوچستان(جمهوری اسلامی ایران) و ایالت بلوچستان(جمهوری اسلامی پاکستان) به منظور بررسی مشکلات و رفع موانع تجارت مرزی، حمل و نقل و امور گمرکی بین دو کشور ۲۹ و ۳۰ مهر با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی، نمایندگانی از مرزبانی و اتاق بازرگانی استان در شهر کویته پاکستان برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha