۱۴ روستا برای اجرای طرح‌های کارآفرینی در آذربایجان‌غربی شناسایی ‌شد

ارومیه- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: برای اجرای طرح‌های "یک روستا یک محصول" و "روستایی بدون بیکار" ۱۴روستا شناسایی ‌شده است و ۲۰ روستای دیگر نیز تا پایان سال شناسایی می‌شود.

علیرضا آخوندزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات و اجرای طرح‌های کارآفرینی "یک روستا یک محصول" و "روستایی بدون بیکار" وجود ندارد و این روستاها تا پایان سال و با همکاری فرماندارن شناسایی می‌شوند تا بر اساس ظرفیت هر روستا اشتغال‌زایی صورت گیرد.

وی ادامه داد: روستاهای اوچ تپه بوکان، حسنلو نقده، حمزه کندی و مافی کندی سلماس، کندال شوط، کلاکین پیرانشهر، ارس پلدشت، آغبلاغ خوی، نصرت آباد تکاب، قره قوزلوی افشار شاهین‌دژ، عسکرآباد کوه ارومیه و گل سلیمان و قوزلو میاندوآب در این استان شناسایی شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: طرح‌های احداث گلخانه، دامداری، اجرای طرح‌های کشاورزی، راه‌اندازی کارگاه مجسمه‌سازی، تولید انواع کنسانتره و راه‌اندای کارگاه‌های قالی‌بافی از جمله طرح‌هایی هستند که در ۱۴ روستای شناسایی شده استان اجرایی شده است.

آخوندزاده افزود: برای اجرای این طرح‌ها در ۱۴ روستای این استان ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ۲۵۰ طرح پرداخت شده است.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح‌ها برای ۲۸۰ نفر از جوانان روستایی این مناطق اشتغال‌زایی شده و از مهاجرت آنان به شهرها جلوگیری شده است.

وی تاکید کرد: اجرای این طرح‌ها می‌تواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.

صندوق کارآفرینی امید، بر اساس رویکرد جدید حمایت ازکسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفول مانده‌ای را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها