یک هزار میلیارد ریال به جاده پاتاوه به دهدشت اختصاص یافت

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک هزار میلیارد ریال از سوی دفتر مقام معظم رهبری به جاده پاتاوه به دهدشت اختصاص یافته که ۷۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ به طور نقد پرداخت شده است.

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز دوشنبه اظهار داشت: محور پاتاوه به دهدشت به عنوان یک پروژه طلایی معرفی شده در کشور بوده که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی افزود: این پروژه ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هم اینک برای تکمیل آن تمامی متولیان به طور جهادی پای کار اند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: روند اجرای این پروژه به طور مستمر مورد نظارت و بررسی قرار می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز گفت: امسال یک هزار پروژه مهم انتخاب شده که ۱۳۰ مورد آن به عنوان پروژه جهش تولید انتخاب شده اند.

جاده ملی پاتاوه - دهدشت که عملیات اجرایی آن مربوط به سفر رهبر معظم انقلاب به کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۷۳ بوده حدود ۱۳۷ کیلومتر طول دارد که تاکنون ۷۴ کیلومتر آن افتتاح شده است. 

قطعه دوم این جاده به طول ۲۸ کیلومتر با اعتباری افزون بر ۹۵۰ میلیارد ریال اواخر اردیبهشت سال ۱۳۹۶ با حضور خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید. 

فاز نخست این طرح از روستای گندی خوری تا سر چناراست که در سال ۸۷ نیز به بهره برداری اولیه رسیده است. 

قطعه یا فاز دوم نیز از سرچنار تا لوداب، قطعه سوم از لوداب تا دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه و قطعه چهارم نیز از کمربندی شهر دهدشت تا دهدشت غربی است. 

جاده ملی پاتاوه - دهدشت از مهمترین طرح‌های ملی در حوزه راهسازی است که با بهره برداری آن ضمن کوتاه‌تر شدن مسیر اصفهان به بنادر جنوبی کشور، بیش از ۴۰۰ روستای محروم در ۲ شهرستان بویراحمد و کهگیلویه با جمعیتی افزون بر ۱۰۰ هزار نفر از نعمت جاده مناسب برخوردار خواهند شد. 

کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha