۶ هزار ۹۲۷ راننده ایلامی زیر پوشش تامین اجتماعی هستند

ایلام - ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی ایلام گفت: هم اکنون ۶ هزار و ۹۲۷ نفر از رانندگان وسایل نقلیه استان زیر پوشش این سازمان قرار دارند و از خدمات آن بهره‌مند هستند.

سهیلا ملکشاهی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع این افراد پنج هزار و ۷۲۹ نفر را رانندگان برون شهری و  هزار و ۱۹۸ نفر نیز رانندگان درون شهری هستند که از خدمات درمانی و بیمه‌ای بهره‌مند هستند.

وی افزود: رانندگان درون شهری و برون شهری بر اساس ضوابط می‌توانند تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته و از مزایا و تعهدات قانونی این سازمان برخوردار شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام  گفت: هیچ‌گونه محدودیتی در عقد قرارداد بیمه با متقاضیان در سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد و پیشنهاد می‌شود رانندگان در چارچوب قوانین بیمه رانندگان، بیمه حرف و مشاغل آزاد یا بیمه اختیاری تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار گرفته و در ادامه بیمه‌پردازی، در صورت ابلاغ مصوبات جدید از معافیت‌های تعیین شده نیز بهره‌مند شوند.

ملکشاهی اظهار داشت: مجموع بیمه‌شدگان این سازمان ۱۰۰ هزار و ۹۹۲ نفر است و از این تعداد ۶۸ هزار و ۱۱۳ نفر بیمه شده اجباری، سه هزار و ۶۱۳ نفر بیمه قالیباف، ۷۷۱ نفر بیمه بیکاری و ۳۷۵ نفر نیز توافقی هستند.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی ایلام دارای ۱۵ هزار نفر مستمری‌بگیر است و ماهانه ۴۱۰ میلیارد ریال برای ارائه خدمت به مستمری بگیران و تعهدات کوتاه‌مدت و بلندمدت در استان پرداخت می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام اظهار داشت: امکان اعلام غیرحضوری سابقه بیمه به موسسات از سوی سازمان تامین اجتماعی فراهم شده است.

ملکشاهی گفت: بیمه‌شدگان موسسات و نهادهای مرتبط با آنها می‌توانند بدون مراجعه حضوری به شعب سازمان تامین اجتماعی و فقط مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی این سازمان به نشانی eservices.tamin.ir سوابق تایید شده خود را در صندوق شخصی نگهداری کنند و دسترسی مشاهده آن را از طریق کد پیگیری به هر سازمان یا نهاد متقاضی ارائه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها