مرکز مشاوره دانشگاه امیرکبیر در زمینه اضطراب کرونا خدمات ارائه می‌کند

تهران- ایرنا- مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مناسبت هفته سلامت روان، به دانشجویان در زمینه اضطراب کرونا و مشکلات فردی و مشکلات خانواده و زناشویی، مدیریت رفتاری افراد در ایام قرنطینه خدمات ارائه می‌کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ۱۰ اکتبر (۲۰ مهر ماه) روز جهانی سلامت روان نام‌گذاری شده است. همه ساله در این روز متناسب با شعاری که برای آن در نظر گرفته شده، سیاست های متناسب و برنامه‌های مختلفی در خصوص سلامت روان در دستور کار قرار می‌گیرد. 

امسال با توجه به  این که سلامت روان افراد در نقاط مختلف جهان متاثر از اتفاقات متعدد و از جمله همه‌گیری ویروس کرونا به شدت به خطر افتاده، شعار «سلامت روان برای همه، سرمایه‌گذاری بیشتر، دسترسی بیشتر برای همه و همه جا» مورد توجه قرار گرفته شده است.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز به مناسبت هفته سلامت روان علاوه بر ارائه خدمات مشاوره و سایکوتراپی آنلاین، در بستر فضای مجازی در زمینه اضطراب کرونا و مشکلات فردی و مشکلات خانوادگی و زناشویی، مدیریت رفتاری افراد در ایام قرنطینه  به دانشجویان خدمات ارائه می کند.

۱۸ تا ۲۴ مهر ماه هفته سلامت روان نام گذاری شده است.

در این مرکز، مشاوره دانشجویی، تکنیک های موثر برای افزایش تمرکز، اصول موفقیت تحصیلی، مدیریت استرس، مهارت های خوداگاهی و..به دانشجویان خدمات ارائه می شود.

همچنین پویش دانشجویی سلامت روان برای همه که از سوی دفتر  مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان راه اندازی شده از ( ۱۰ مهر تا ۱۰ آبان ماه) فعالیت دارد و  با استفاده از پتانسیل دانشجویان همیاران اقدام به تولید محتوای آموزشی و انگیزشی متناسب با این هفته مانند ساخت کلیپ، پوستر - پمفلت - پادکست  و برورشورهای آموزشی در زمینه امید و سبک زندگی، دنیای مجازی بایدها و نبایدها، تاب آوری و نشاط و خود تنظیمی در مدیریت هیجانات و استرس برای ارتقای سلامت روان دانشجویان و دانشگاهیان می کند.

یکی از فعالیت های بسیار  مهم در ایام هفته سلامت اقدام  معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با همکاری مرکز مشاوره برای اجرای طرح آموزش مهارت های بهتر زیستن به عنوان واحد درسی برای دانشجویان نوورود است.

از سوی دیگر، اجرای  طرح پیشرفت تحصیلی و پیگیری افت تحصیلی دانشجویان مشروطی در ایام کرونا نیز به صورت مداوم در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دستور کار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha