افزایش بیشتر از ۱۵ درصدی اجاره‌بها در یزد ممنوع است

یزد_ ایرنا_ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: افزایش اجاره‌بها برای منازل مسکونی در شهر یزد حداکثر ۱۵ درصد تعیین شده و اجرای آن تا زمانی که کشور در شرایط کرونایی به سر می‌برد الزامی است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، محسن صادقیان افزود: به این ترتیب افزایش اجاره بهای منازل مسکونی ‌در شهر یزد بیش از رقم تعیین شده، غیرقانونی است.

وی اظهار داشت: درصورتی که مالک یا موجر به بهانه های واهی از اجاره دادن منزل خودداری کرده و مستاجر را از خانه بیرون کند از تاریخ تخلیه خانه، منزل مذکور مشمول قانون مالیات بر خانه های خالی موضوع ماده ۵۴ قانون مالیات مستقیم خواهد شد.
‌معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد تصریح کرد: مالیاتی که بر خانه‌های  خالی بسته می شود، در سال اول از ۳ برابر مالیات مشخص شده، شروع شده و در سالهای بعد تا ۶ برابر، ۱۲ برابر و حتی ۱۸ برابر ادامه پیدا می کند.
‌صادقیان افزود: این قانون در راستای عرضه خانه و اجاره آن و کاهش نرخ اجاره بهاست، پس بهتر است مالکان، از خالی گذاشتن خانه های خود خودداری کنند و به جای پرداخت مالیات، نسبت ‌به اجاره دادن آنها اقدام کنند.
‌وی ادامه داد: در راستای اجرای مصوبه ستاد ‌پیشگیری و مقابله با کرونا، بنگاه های مشاور املاک حق ندارند قرارداد اجاره با بیش از ۱۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته را منعقد کنند.‌
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد تاکید کرد: درصورتیکه خلاف این موضوع عمل شود، تخلف از مصوبات ستاد ملی کرونا محسوب شده و با متخلفان برخورد می شود. 


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها