انجمن اولیا و مربیان ۳۷  مدرسه البرز برتر کشوری شدند

کرج - ایرنا - رییس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد:  انجمن اولیا و مربیان ۳۷ مدرسه این استان با رویکرد مشارکتی - توانمندسازی در کشور برتر شناخته شدند.

بهنام میرزایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه این تعداد انجمن اولیا و مربیان مدارس البرز در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ موفق به کسب رتبه برتر کشور شدند، خاطرنشان کرد: این انجمن ها از مجموع ۳۰۰ امتیاز ارزیابی توانستند با کسب امتیاز بالا برای البرز افتخارآفرینی کنند.

وی بیان داشت: هفته پیوند اولیا و مربیان با هدف تجلیل از فعالان این عرصه، یادآوری اهداف تشکیل انجمن اولیا و مربیان مدارس، بررسی وضعیت موجود ، توسعه سطح مشارکت خانه و مدرسه و هم افزایی روش های تربیتی در این دو نهاد اصلی تربیتی برگزار می شود.

وی شعار هفته پیوند اولیا و مربیان در سال تحصیلی جاری را  "مدرسه کانون تربیتی محله " ذکر کرد.

وی با بیان اینکه به منظورمعرفی هفته پیوند، ستاد گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان درالبرز تشکیل شد، اضافه کرد: بخشنامه و روز شمار این هفته نیز به ادارات و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش استان ارسال شد.

میرزایی یادآورشد: برنامه ها با توجه به شرایط و زیست بوم جدید آموزش وپرورش دراین وضعیت کرونایی طراحی شده است.

وی خانواده را رکن مهم تعلیم و تربیت دانست و عنوان کرد: ارتباط خانواده با مدرسه یک الزام در پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت است.

وی ادامه داد: هرچه ارتباط خانواده با مدرسه بیشتر باشد، علاوه بر ترغیب فرزندان به تحصیل علم و دانش، آنان را در برابر آسیب های اجتماعی مصون تر خواهد کرد.

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش البرزتصریح کرد: روز گذشته نیزبرنامه متمرکزبزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان این استان دربسترشبکه شاد برگزارشد.

وی گفت: در این برنامه با نگاه کارشناسانه در زمینه نقش انجمن مدارس در زیست بوم جدید، مشکلات پیش روی اولیا در شرایط فعلی و انتظارات انجمن از مسوولان و اصلاح ساختار انجمن و آموزش خانواده به منظور تقویت نقش مردمی انجمن در مدارس استان البرز سخن گفته شد.

میرزایی افزود: دربستر شاد از انجمن اولیا و مربیان برتر کشوری استان البرز با اهدا لوح تقدیر و هدیه یک میلیون تومانی که به حساب جاری مدرسه واریز می شود، تجلیل شد.

هفته پیوند اولیا و مربیان همه ساله از ۲۴ تا ۳۰ مهرماه است.

درسال تحصیلی گذشته ۱۳ هزار نفر پس از برگزاری انتخابات درمدارس به عضویت انجمن اولیا و مربیان استان البرز درآمدند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۷۸۳ کد مدرسه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha