ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی در چند بیمارستان کردستان تکمیل شد

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ظرفیت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های توحید سنندج، فجر مریوان، امام خمینی (ره) سقز و رازی بانه تکمیل شده و تعدادی از بیماران جدید به دیگر مراکز درمانی این شهرها منتقل شدند.

دکتر فرزین رضاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی سه هفته گذشته شاهد موج جدیدی از بیماری در استان هستیم که هم شدت سرایت و هم تعداد افراد مبتلا به ویژه جوانان به این بیماری به شدت افزایش یافته است.

 وی افزود: ظرفیت پذیرش بیمارستان‌های مختص بیماران مبتلا به کرونا از جمله توحید سنندج تکمیل شده و تعدادی از بیماران به مراکز درمانی دیگر منتقل شده‌اند که این مساله خساراتی را به همراه دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن هشدار درباره وضعیت حاضر استان، اضافه کرد: در حال حاضر به دلیل عدم رعایت مردم و بی توجهی آنان به دستورالعمل‌های بهداشتی به سمت فاجعه واقعی پیش می‌رویم.

رضاعی یادآور شد: در روزهای اخیر شاهد بودیم که تعدادی از بیماران با شرایط عمومی خیلی بد به بیمارستان مراجعه و بلافاصله به خدمات آی‌سی‌یو نیاز پیدا کردند که علت اصلی آن مراجعه دیرهنگام و خود درمانی در منزل بوده است.

وی تاکید کرد: خود درمانی با استفاده از روش‌های غیر موثری مانند استفاده از داروهای گیاهی و یا آنتی بیوتیک‌های غیر موثر باعث شده که چند مورد مرگ به علت ابتلا به کرونا در منزل در استان ثبت شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: با روند حاضر ابتلا به بیماری تا چند هفته آینده هیچ تختی در استان برای بستری بیماران جدید نخواهیم داشت.

بنا بر آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر دیروز یکشنبه، تعداد کل مبتلایان به کرونا در کشور به ۵۳۰ هزار و ۳۸۰ نفر و مجموع قربانیان به ۳۰ هزار و ۳۷۵ نفر رسید.

۴۲۷ هزار و ۴۰۰ بیمار جان سالم به در برده و بهبود یافته‌اند و چهار هزار ۷۴۴ بیمار هم در حال حاضر بدحال و در بخش آی‌سی‌یو بستری هستند.

استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

استان های هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها