کمبود آب در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل برطرف می‌شود

اردبیل-ایرنا-مدیرعامل  شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: برخی از شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان دچار کمبود اب هستند که با اجرای طرح‌های آبرسانی این مشکل برطرف می‌شود.

محمد اهلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تامین آب صنایع و واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی با توجه به محدویت منابع آبی از برنامه‌های اصلی مسئولان استانی است.

وی با بیان اینکه برای شهرک‌های صنعتی استان تاکنون ۲۱۰ لیتر بر ثانیه آب تخصیص یافته اظهار داشت: در چند شهرک صنعتی در تامین آب واحدهای صنعتی در مضیقه هستیم که با همکاری سازمان‌های مربوطه و با مساعدت مسئولان استانی این مشکل برطرف  بزودی می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تامین آب برای نواحی صنعتی جدید را از جمله برنامه‌های این شرکت برای جذب سرمایه‌گذاران  برشمرد و افزود: در سال جدید میزان هفت لیتر بر ثانیه به ظرفیت آب شهرک‌های صنعتی اضافه شد و اجرای برنامه‌های آینده این شرکت بر مبنای تامین آب واحدهای صنعتی ادامه خواهد داشت.

وی احداث تصفیه خانه‌ در شهرک های صنعتی را گام موثری برای کاهش آلایندگی زیست محیطی صنایع و همچنین تامین آب مورد نیاز فضای سبز شهرک‌های صنعتی دانست و گفت: یکی از منابعی که می توان برای آبیاری فضای سبز شهرک‌های صنعتی استفاده کرد پساب خروجی تصفیه خانه‌هاست که بدین منظور استفاده از پساب خروجی برای آبیاری فضای سبز شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل در اولویت برنامه‌های کاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان قرار دارد.

وی از دیگر اقدامات برای کاهش مصرف آب در شهرک‌های صنعتی را تامین زیرساخت‌های لازم برای آبیاری تحت فشار و قطره‌ای فضای سبز و نصب کنتورهای حجمی در خروجی مخازن آب شهرک‌های صنعتی ذکرکرد و افزود: نصب کنتورهای حجمی در خروجی مخازن آب با هدف مصرف بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب انجام می‌شود و تاکنون نصب این کنتورها در سه شهرک صنعتی استان عملیاتی شده است.

استان اردبیل داری ۲۱ شهرک و نواحی صنعتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =