آموزش مجازی نوآموزان پیش دبستانی ثبت‌نام نشده رایگان است

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از ثبت‌نام مجازی و رایگان نوآموزان پیش دبستانی خبر داد و گفت: این ابلاغ شامل افرادی که در دوره پیش دبستانی در مدارس غیردولتی و کلاس‌های ضمیمه دولتی ثبت‌نام شده اند، نیست.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان در زمینه بخشنامه جدید وزیر آموزش و پرورش برای ثبت نام مجازی و رایگان نوآموزان پیش دبستانی افزود: ابلاغ بخشنامه آموزش مجازی رایگان به معنی توقف فعالیت‌های در حال انجام در واحد پیش دبستانی ثبت نام شده در مدارس غیردولتی و کلاس‌های ضمیمه دولتی نیست.

وی ادامه داد: کودکان بر اساس اصول علم تعلیم و تربیت از طریق ارتباط و تعامل و دست ورزی و فعالیت‌های عملی یاد می‌گیرند و هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین تعامل مستقیم کودک و مربی شود.

اسکندری نسب تصریح کرد: با در نظر داشتن اهمیت دوره پیش دبستانی و با توجه به کاهش آمار ثبت نام به دلیل دغدغه‌های خانواده‌ها برای حضور کودکان در مدرسه، دستورالعمل اجرای مجازی آموزش پیش دبستانی ارائه شده که ماهیتی غیرحضوری دارد و بر بستر آموزش‌های تلویزیونی و بستر شبکه شاد است و فرصت‌های یادگیری را فراهم می‌ کند تا کودکان بتوانند در معرض دریافت برنامه‌های تربیتی قرار گیرند و بدون برنامه رها نشوند و بتوانند آمادگی‌های لازم را برای حضور در مدرسه برای سال آینده کسب کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به زحمات مربیانی که در این شرایط سخت کلاس‌های حضوری و ترکیبی در دوره پیش دبستانی را در مدارس غیر دولتی و کلاس‌های ضمیمه دولتی ارائه می‌ دهند از خانواده‌ها درخواست کرد تا با همراهی با مربیان، نوآموزان را از فرصت‌های آموزش حضوری و ترکیبی محروم نکنند.

وی در زمینه شرایط ثبت نام نوآموزان در آموزش‌های غیرحضوری رایگان گفت: این فرصت فقط برای نوآموزانی است که تا به حال در سامانه سناد ثبت نام نکرده اند و نوآموزان ثبت نام شده در واحدهای آموزشی مشمول این بخشنامه نیستند و برنامه‌های آنها با جدیت در بستر واحد مدرسه دنبال خواهد شد و آموزش غیر حضوری فقط برای شرایط اضطرار است و راهکار مرجع ما نیست.

اسکندری نسب افزود: والدین نوآموزان پیش دبستانی ثبت نام نشده می توانند برای ثبت نام و دریافت کد کاربری و ورمز ورود به ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان مراجعه کنند.

وی از آغاز روند سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی از اول آبان ماه سال جاری خبر داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha