جریمه بیش از هفت میلیارد ریالی قاچاقچی پروفیل فلزی در آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: یک شرکت قاچاق‌کننده پروفیل فلزی در استان به پرداخت هفت میلیارد و ۲۰۵ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

سیداحد یوزباشی، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این شرکت با اظهارنامه واردات «استراکچر فلزی» قصد داشت پروفیل فلزی از جنس فولاد را وارد کشور کند که توسط ماموران اداره نظارت گمرک جلفا شناسایی شد.

وی اظهار کرد: ماموران این اداره با بررسی اظهارنامه این شرکت وارد کننده با عنوان «استراکچر فلزی» متوجه شدند که این عنوان نادرست برای کالای وارداتی با هدف کاستن 20 درصدی از هزینه گمرکی اظهار شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: با نمونه برداری و انجام آزمایش محرز شد که کالا از نوع پروفیل فلزی از جنس فولاد بوده کو هزینه گمرکی آن با مآخذ ۲۶ درصد ارزش کالا است.

یوزباشی، ادامه داد: پرونده این قاچاق تشکیل و برای رسیدگی به شعبه ویژه تعزیرات حکومتی شهرستان مرند ارجاع شد و به علت گزارشات و مستندات واصله و دفاعیات بلاموثر متهم، تخلف وی محرز شناخته شد.

وی یادآوری کرد: شعبه پس از رسیدگی علاوه بر ضبط کالا مدیرعامل شرکت مزبور را به پرداخت جزای نقدی به میزان یک برابر ارزش کالا در حق صندوق دولت محکوم کرده است.

یوزباشی، افزود: رای صادره قطعی نبوده و در صورت اعتراض متهم قابل رسیدگی مجدد در شعبه تجدیدنظر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =