امدادگران هلال احمر کردستان ۱۸ دقیقه بعد حادثه به محل می‌رسند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: میانگین زمان رسیدن اکیپ‌های این جمعیت به صحنه حوادث (اغلب جاده‌ای) در استان، ۱۸ دقیقه و ۳۰ ثانیه بوده که نسبت به میانگین کشوری بیشتر است.

پیام جلالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین رسیدن اکیپ‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر به صحنه حوادث(به ویژه جاده‌ای) در کشور ۱۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه است که هفت دقیقه پایین‌تر از کردستان است.

وی بالا بودن زمان رسیدن اکیپ‌های هلال احمر کردستان به صحنه حوادث را ناشی از ناکافی بودن تعداد پایگاه‌های امداد و نجات در استان دانست و اضافه کرد: در حال حاضر ۱۳ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در نقاط مختلف استان فعال است که باید به تعداد آنها افزوده شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: با توجه به وضعیت جاده‌ها و کافی نبودن تعداد پایگاه‌ها در صورت وجود زیرساخت مناسب و اخذ مجوز، ایجاد ۶ پایگاه دیگر ضروری است، ضمن اینکه فعالیت‌های لازم در خصوص احداث ۲ پایگاه جدید در صورت تامین اعتبار، زیرساخت استانی و مجوز کشوری توسط جمعیت استان انجام گرفته است.

جلالی بر تلاش برای ارتقا آمادگی و خرید تجهیزات جدید در راستای ارائه خدمات بهتر به حادثه‌دیدگان تاکید کرد و افزود: جمعیت هلال احمر در این استان، از لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات با توجه به اینکه از قبل زیرساخت مناسبی وجود نداشته است دارای کمبود بوده اما تلاش ما رفع این نواقص و ارتقا وضعیت موجود است.

وی از مردم کردستان خواست در صورت بروز حادثه در هر نقطه‌ای از استان با شماره ۱۱۲ هلال احمر تماس بگیرند و گفت: شرایط به گونه‌ای فراهم شده که با تلفن‌همراه بدون سیم‌کارت یا حتی قفل‌شده می‌توان با این سامانه تماس گرفت و از خدمات امدادی بهره‌مند شد.

جمعیت هلال احمر کردستان  در حوزه امداد و نجات دارای ۱۷۹ تیم عملیاتی و ۸۷۳ نفر نیرو در تیم‌های تخصصی سازماندهی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها