فرمانده سپاه یزد: مردم از تجمع و دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کنند

یزد- ایرنا- فرمانده سپاه الفدیر یزد تجمع و دورهمی‌های خانوادگی را یکی از عوامل اصلی شیوع ویروس کرونا در شرایط کنونی ذکر کرد و گفت: به دلیل بی توجهی برخی شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی،موارد ابتلا افراد به بیماری کووید- ۱۹ در استان افزایش یافته است .

سرتیپ رضا پورشمسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای قطع زنجیره این ویروس باید مردم از  برگزاری هرگونه دورهمی و حضور در جمع‌های مختلف که فضا را برای انتقال کرونا فراهم می‌کند به شدت پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه گسترش ویروس کرونا سبب فشار بر کادر درمان استان یزد و بروز مشکلات متعددی به مردم شده است، ادامه داد: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ابلاغی توسط  مسوولان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی باید معیار عمل برای مبارزه با این ویروس قرار گیرد.

فرمانده سپاه الغدیر یزد اظهار کرد: برای موفقیت در مبارزه با کرونا نه تنها یک دستگاه و یک فرد بلکه همه باید با احساس تکلیف در  قبال جامعه و خطرهایی که به دنبال دارد وظایف دینی، ملی و انسانی خود را انجام دهند.

پورشمسی به اهمیت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست‌ها و از همه اساسی‌تر از شهروندان خواست از سفرهای غیرضروری  و برخی جمع‌ها و دورهمی‌ها که عامل اصلی انتقال است خودداری کنند.

به گفته وی اگر مردم استان با هم همکاری کنند و تابع مقررات مشخص شده توسط ستاد ملی کرونا و مسوولان شهرستان ، استان و کشور باشند می‌توانیم از گسترش بیشتر ویروس جلوگیری کنیم و از خسارت بیشتر در بخش‌های مختلف بکاهیم.

همچنین سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد دیروز( یکشنبه )گفته بود که  از اوایل شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه ۱۳۹۸ تاکنون ۱۰ هزار و ۶۹۰ نفر در استان به بیماری کووید - ۱۹ مبتلا شده اند که از این تعداد یکهزار و ۲۳۷ نفر مربوط به هفته گذشته است.

دکتر سید ابراهیم سلمانی در نشست مجازی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر ۵۲۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان یزد بستری هستند که از این تعداد ۱۱۴ نفر به دلیل حاد بودن شرایط در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد:همچنین ۵۵ بیمار مشکوک به کرونا در بخش اورژانس بیمارستان های استان در نوبت تخلیه تخت برای ورود به بخش ویژه هستند و در حال حاضر ۱۰ شهرستان یزد از لحاظ شیوع کروتا در وضعیت قرمز قرار دارد . 

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته بود که با فوت ۲۵۲ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی به بیماری کووید- ۱۹ در کشور به ۳۰ هزار و ۳۷۵ نفر رسید و ۳۰ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا قرار دارد.

سیما سادات لاری دیروز( یکشنبه ) افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۷ مهر ۱۳۹۹  و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۸۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شد ند که ازاین تعداد هزار و ۶۶۱ نفر بستری شدند. و با این حساب، مجموع بیماران به ۵۳۰ هزار و ۳۸۰ نفر رسید.

به کفته سخنگوی وزارت بهداشت تاکنون ۴۲۷ هزار و ۴۰۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و در حال حاضر چهار هزار و ۷۴۴ نفر تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون چهار میلیون و ۵۱۱ هزار و ۱۵۴ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا  در تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز است و استان های هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =