کانون زمین لرزه های امشب کشور عراق بوده است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: کانون ۲ زمین لرزه چهار ریشتری شامگاه امشب یکشنبه ۲۷ مهرماه منطقه کفری در کردستان عراق بوده است.

مرادعلی تاتار شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲ زمین لرزه با بزرگی چهار ریشتر شامگاه امشب در اعماق ۹ و ۱۳ کیلومتری زمین منطقه کفری کردستان عراق در فاصله ۴۲ کیلومتری با قصرشیرین را لرزاند و لرزش این زمین لرزه ها تنها در نوار مرز به صورت خفیف احساس شده است.

وی اظهار داشت: شرایط در قصرشیرین هم اکنون عادی است و با توجه به نزدیکی با کانون زلزله گروه‌های ارزیاب در منطقه حضور دارند و ستاد مدیریت بحران نیز در آماده باش کامل به سر می‌برند.

فرماندار قصرشیرین در ادامه گفت: با توجه به تداوم پس لرزه‌ها پس از زلزله بزرگ آبان ۹۶ و زلزله های ۹۷و پس از آن ستاد مدیریت بحران در این منطقه به طور دایم در آماده آباش کامل به سر می‌برد.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =