بوستان زندگی تهران افتتاح شد

تهران- ایرنا- بوستان ۲۴ هکتاری زندگی واقع در محله شهید هرندی صبح امروز-دوشنبه- با حضور پیروزحناچی شهردار و علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مدیران شهری افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا علی محمدمختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران درباره گشایش بوستان زندگی در منطقه ۱۲ به خبرنگار ایرنا گفت: دیواری به مساحت ۲ کیلومتر برای احداث این بوستان ۲۴ هکتاری کشیده شد و این بوستان دارای امکاناتی نظیر دریاچه، کتابخانه، سالن آمفی تئاتر رو باز، میدانگاه توقف و تعامل فرهنگی و نیز امکانات ورزشی و بازی کودکان است.

«مختاری» بر لحاظ کردن موضوعات زیست محیطی در این بوستان تاکید کرد و افزود: دریاچه این بوستان مجهز به سیستم بازچرخانی آب است که از آن برای سیراب کردن بخشی از  درختان استفاده و بقیه فضای سبز این بوستان نیز با سیستم آبیاری تحت فشار، آبیاری می‌شود.

به گفته این مقام شهری، پوشش گیاهی بوستان زندگی نوعی انتخاب شده که می‌تواند مامن و محل زندگی گونه‌هایی از پرندگان باشد و مطابق با اکولوژی و محیط زیست منطقه است.

مختاری یادآور شد: زمین این بوستان در گذشته‌های دور یکی از گودهای شوش و مکانی برای عرضه مواد مخدر توسط قاچاقچیان بود اما با ایجاد بوستان زندگی و ساخت دیوار، این فضا تبدیل به محیطی امن برای تفریح او ارتقای سطح زندگی اهالی محله هرندی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha