مصرف گاز در خراسان جنوبی بهینه‌سازی می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی از آغاز اجرای طرح اصلاح و بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری در این استان خبر داد.

بنابر اعلام شرکت گاز خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی روز یکشنبه گفت: در راستای سیاست‌های وزارت نفت، شرکت ملی گاز ایران اقدام به اجرای طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری کرده است و این طرح با هدف کاهش مصرف گاز طبیعی همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

وی افزود: در اجرای این طرح شرکت‌های واجد صلاحیت با اخذ تاییدیه از شرکت ملی گاز ایران با توافق و اجازه مالکان نسبت به تنظیم مشعل، نصب رسوبگیر و عایق کاری موتورخانه اقدام می‌کنند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی اظهار داشت: پس از تایید ناظران شرکت ملی گاز ایران، هزینه انجام شده مطابق با تعرفه این شرکت به شرکت‌های مجری پرداخت می‌شود.

وی از کاهش ۱۰ درصدی مصرف گاز با اجرای این طرح خبر داد و گفت: مشترکان و شرکت‌های مجری با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب لینک بهینه‌سازی موتورخانه‌ها، می‌توانند در این طرح به صورت آنلاین ثبت‌نام کنند.

هاشمی افزود: در پایان علاوه بر نمایش موفقیت عملیات ثبت‌نام، یک پیامک برای تایید ثبت درخواست برای مشترک از سر شماره ۱۰۰۰۱۹۴ ارسال خواهد شد.

وی بیان کرد: مسئولیت انجام تمامی مراحل بعد از موافقت‌نامه و مسئولیت انجام صحیح پروژه برعهده مجری طرح است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =