وزارت خارجه فلسطین: بازداشت اداری ابزاری برای سرکوب فلسطینیان است

تهران- ایرنا- وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به اعتصاب غذای «ماهر الاخرس» اسیر فلسطینی، اعلام کرد که بازداشت‌های اداری توسط رژیم صهیونیستی ابزاری برای سرکوب ملت فلسطین است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، وزارت خارجه فلسطین دراین بیانیه اعلام کرد که نادیده گرفتن خواسته‌های برحق و منصفانه اسیر فلسطینی در اعتراض به بازداشت اداریش از سوی مقام‌های رژیم اشغالگر، غیرقانونی و در واقع نادیده گرفتن حق حیات اوست.

وزارت خارجه فلسطین ضمن محکوم کردن سیاست‌های غیر قانونی رژیم صهیونیستی در بازداشت اداری فلسطینیان، افزوده است: صهیونیست ها از بازداشت اداری به عنوان ابزاری برای مجازات جمعی علیه ملت فلسطین استفاده می‌کنند و این سیاست در اصل برای سرکوب ما و سرکوب آزادی ملت فلسطین است.

در این بیانیه همچنین آمده است: رژیم اسرائیل به عنوان نیروی اشغالگر، اساساً مسؤول جان فلسطینی‌های بازداشتی و از جمله جان ماهر الاخرس است.

این بیانیه افزوده است: کشورها، دولت‌ها و پارلمان‌ها در سراسر جهان و از جمله سازمان ملل متحد باید تخلفات رژیم اسرائیل را محکوم کنند.

وزارت خارجه فلسطین در پایان از جامعه جهانی از جمله دولت‌ها و نهادهای بین المللی خواست؛ با اعمال انواع فشار بر رژیم صهیونیستی آن را وادار به توقف سیاست‌ها و اقدامات غیرقانونی و غیرانسانی در حق اسرای فلسطینی به ویژه بازداشت‌های اداری کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =