انعقاد تفاهمنامه همکاری وزارت ورزش با فدراسیون ورزش‌های سه‌گانه

تهران- ایرنا- تفاهمنامه همکاری معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون ورزش‌های سه‌گانه با هدف ترویج و فرهنگ‌سازی ورزش در کشور به امضا رسید.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، محمدمهدی تندگویان معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با فدراسیون ورزش‌های سه‌گانه با اشاره به تاثیر کرونا بر ورزش کشور گفت: این تفاهم‌نامه با توجه به فعالیت معاونت ساماندهی امور جوانان در ایجاد تشکل‌های تخصصی در حوزه ورزش، می‌تواند با ایجاد شبکه واحد و ایجاد هماهنگی بین تشکل‌ها و حوزه ورزش همگانی به هدفمندی ظرفیت تشکل‌ها کمک کند.

وی افزود: تشکل‌های تخصصی حوزه ورزش استان‌ها از مدت‌ها قبل در مباحث ترویجی و فرهنگ سازی ورود پیدا کرده و مباحث تشریفات، هماهنگی و حضور ورزشکاران را به انجام رسانده‌اند؛ براین اساس اکنون می‌توانند این همکاری شبکه‌ای را به صورت کشوری در اختیار فدراسیون‌ها که دارای ورزش‌های همگانی و قابل دسترس برای عموم است، بگذارند.
تندگویان تصریح کرد: فدراسیون ورزش‌های سه گانه شامل سه رشته قابل دسترس و ارزان برای عموم مردم است و در صورت تقاضا برای دنبال کردن حرفه‌ای هریک از رشته‌های ورزشی باید از طریق فدراسیون اقدام شود.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان همچنین با اعلام آمادگی جهت همکاری با فدراسیون‌ها جهت ترویج وتوسعه ورزش در کشور گفت: به دلیل مردمی بودن ساختار معاونت ساماندهی امور جوانان، رسالت ما ایجاب می‌کند، در مباحث ورزشی قابل دسترس برای عموم مردم حضور داشته و این تفاهم‌نامه بهترین فرصت برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، ترویجی ورزش است.

به گفته تندگویان، تعدادی از تشکل‌ها با توجه به فعالیت در مباحث گردشگری ورزش و فعالیت در حوزه صنایع ورزشی و عرضه تولیدات خود می‌توانند در این مسیر در کنار فدراسیون‌ها حضور داشته باشند.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم ضمن تاکید بر بهره‌گیری از فرصت‌های بالقوه حوزه ورزش و جوانان گفت: جهت بهرهبرداری از ظرفیت سمن‌ها در راستای فعالیت فدراسیون سه گانه، یک کتاب از اسامی سازمان‌های مردم نهاد (که مجوز فعالیت ورزشی دریافت کرده‌اند) آماده و در اختیار کلیه استانداری‌ها و فدراسیون‌ها قرار گرفته تا مجموعه فدراسیون‌های علاقهمند به استفاده از ظرفیت سمن‌ها بدان دسترسی داشته باشند.

سجاد سالک، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰۰ سازمان مردم نهاد در حوزه ورزش فعال هستند که با امضای این تفاهم نامه با فدراسیون سه گانه همکاری و به فرهنگسازی و ترویج ورزش در جامعه بپردازند.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش افزود: رویکرد دولت و توسعه کشور مبنی بر استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد است و هرکجا که به سازمانهای غیردولتی اعتماد شد، نتیجه آن نیز دیده شده است.

به گفته سالک همچنین، پس از امضای تفاهمنامه همکاری معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون ورزش سه گانه برای اولین بار در آذربایجان شرقی نخستین برنامه مشترک برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =