۱۰۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شاهرود شناسایی شد

شاهرود - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از ابتلای ۱۰۲ مورد جدید به ویروس کرونا در ۷۲ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا، احسان بینش شامگاه یکشنبه افزود: با ابتلای ۱۰۲ مورد جدید  به ویروس کرونا  در زیر مجموعه این دانشگاه، شمار مبتلایان به ۲ هزار و ۱۹۴ تن رسید.

وی با بیان اینکه هم اکنون در وضعیت هشدار و کامل قرمز کرونایی قرار داریم، تصریح کرد: در شرق استان سمنان کماکان شاهد سیر صعودی موارد ابتلا و بستری هستیم.

بینش ادامه داد:طی ۶ ماهه گذشته برای نخستین بار شمار موارد بستری در بیمارستان امام حسین(ع) این شهرستان به بیش از ۱۰۰ تن رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود توصیه کرد: مردم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و پرهیز در تجمعات برای قطع زنجیره انتقال این ویروس به کادر درمانی کمک کنند.

وی با بیان اینکه با شرایط کرونایی باید سبک زندگی ها تغییر یابد، اظهار داشت: با توجه به پایان ماه های محرم و صفر از شهروندان در خواست می شود در آیین های عروسی شرکت نکنند چرا که این تجمعات منجر به از دست دادن عزیزانمان می شود.

بیمارستان امام حسین (ع)  شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی  در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۲۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز با فوت ۲۵۲ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۰ هزار و ۳۷۵ نفر رسید و ۳۰ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها