گانتس: با پایان تحریم تسلیحاتی ایران باید قوی‌تر از قبل شویم

تهران- ایرنا- «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در واکنش به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در یادداشتی توئیتری نوشت: ما باید قوی‌تر از قبل شویم.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گانتس در ادامه این توئیت آورده که «با پایان تحریم تسلیحاتی ایران، ما باید قوی تر و مصمم تر از قبل شویم.»

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با توجه به سیاست های ایران هراسی این رژیم اشغالگر، افزوده که ایران نه تنها مشکل اسرائیل، بلکه مشکل جهان و منطقه است.

وی در ادامه توئیت خود نوشته است: من به عنوان وزیر دفاع به همراه شرکای قدیمی و جدیدمان اقدامات لازم برای ممانعت از گسترش تسلیحاتی ایران را انجام خواهم داد. همه کشورهای جهان باید این تلاش مهم را انجام دهند.

روز یکشنبه ۲۷ مهرماه (۱۸ اکتبر) بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، تحریم های تسلیحاتی ایران به پایان رسید.

بر اساس قطعنامه‌ ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد، دولت‌ها دیگر ملزم به اخذ مجوز موردی از شورای امنیت برای انجام مراودات مندرج در بندهای ۵ و ۶(ب) قطعنامه ۲۲۳۱ از جمله عرضه، فروش و انتقال تسلیحات و تجهیزات مربوطه به و از ایران نیستند.

در چند ماه گذشته، ایالات متحده در نقض قطعنامه ۲۲۳۱ برای تحمیل تحریم تسلیحاتی جدید بر ایران تلاش کرده بود که راه به جایی نبرد؛ چرا که شورای امنیت این اقدام خلاف قانون آمریکا را رد کرد. تلاش غیرقانونی آمریکا برای بازگرداندن قطعنامه‌های ملغی شده‌ی شورای امنیت علیه ایران نیز شکست خورد؛ زمانی که ۱۳ عضو و سه رئیس پیاپی شورای امنیت ادعای آمریکا مبنی بر صلاحیت توسل به بند ۱۱ قطعنامه ۲۲۳۱ را رد کردند و صلاحیت ادعایی مزبور را باطل و بی اثر دانستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =