استاندار بوشهر: جایگاه استان در برخورد با ناامنی مثبت است

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: با تلاش بی وقفه تلاش‌گران نیروی انتظامی امروز این استان از نظر تامین امنیت و برخورد با ناامنی جایگاه مثبت و قابل قبولی دارد.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند به مناسبت هفته نیروی انتظامی در آئین تجلیل از خیران امنیت ساز استان با حضور جمعی از فرماندهان و معاونان نیروی انتظامی استان بوشهر افزود: بوشهر فقط تامین کننده امنیت داخل استان نیست بلکه با اقداماتی که نیروی انتظامی با همکاری سایر اعضا شورای تامین انجام می‌دهد مایه افتخار کشور و نظام است.

وی بیان کرد: آمار و ارقام ارائه شده از سوی نیروی انتظامی، گواه این است که ناجا در استان بوشهر عملکرد موفقی داشته است.

گراوند اضافه کرد: سلامت و امنیت ۲ نعمت مهم برای هر فرد و جامعه به شمار می‌رود و جوامعی که نا امنی دارند قدر نعمت امنیت را می‌دانند.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در توسعه امنیت گفت: امنیت یکی از نیازهای ضروری بشر است و حتی انبیا هم از آن غفلت نکرده و در آیه‌ها و روایت‌ها به اهمیت این مقوله مهم اشاره شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه باید قدردان امنیت در کشور باشیم، اضافه کرد: بوشهر استانی است که در حوزه مرزی و داخلی، ارتباط مستقیم و نزدیکی با امنیت کشور دارد.

وی بیان کرد: امنیت جزء وظایف اصلی و اساسی مسئولان است و شیوع کرونا نباید ما را از این وظیفه مهم بازدارد.

فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر گفت: بر اساس اعلام ستاد فرماندهی انتظامی کشور، استان بوشهر در زمینه وقوع سرقت رتبه ۲۸، قتل رتبه ۲۴، شرارت رتبه ۳۳ و مفاسد اجتماعی در رتبه ۳۰، تصادف رتبه ۲۴ و نزاع  و درگیری رتبه ۳۲ کشور را دارد که این آمارها نشان از عملکرد موفق نیروی انتظامی در استان است.

سردار خلیل واعظی بیان کرد: در یکسال گذشته ۹۲ درصد سرقت‌ها و ۱۱۴ درصد قتل‌ها در استان کشف شده و شاهد کاهش ۳۳ درصدی وقوع قتل هستیم.

فرمانده انتظامی استان بوشهر افزود: همچنین در این مدت ۷۲ باند مجرمانه در استان دستگیر و ۱۱۲ درصد جرائم تجاوز در این مدت کشف شده است.

واعظی گفت: در استان بوشهر ۲۲۸ خیر امنیت ساز شناسایی و تاکنون ۲۴۰ میلیارد ریال کمک برای تامین امنیت در استان جمع آوری شده است.

در پایان این نشست از فرشید فتحی، امیر گرد و غلامرضا اسدی به عنوان سه خیر امنیت‌ساز استان بوشهر تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =