افزایش کشف مواد مخدر و سلاح شکاری در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آستارا گفت: امسال ۳۰ کیلوگرم مواد مخدر و ۲۰ قبضه اسلحه شکاری بدون پروانه و غیرمجاز کشف شده و توقیف این اقلام نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱۰۰ و ۱۸۶ درصد افزایش یافته‌است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ محمد نمازی روز یکشنبه در نشست خبری در ستاد فرماندهی انتظامی آستارا اظهار کرد: در روزهای گذشته ۱۰ سارق وسایل کامیون های ترانزیتی با ۱۰ فقره سابقه سرقت، در رو به روی گمرک و پایانه بار دستگیر و به دادگاه معرفی شدند.

وی بیان کرد: مسافر کاشانه های فعال در آستارا نسبت به دریافت مجوز قانونی از نهادهای مرتبط اقدام کنند و از اجاره دادن این واحدها به افراد ناشناخته و فاقد کارت شناسایی خودداری شود. 

وی ادامه داد: ۹ تالار باغ فاقد مجوز در آستارا فعال است و نیروی انتظامی با هنجار شکنی ها در مراسم عروسی تالار باغ ها برخورد قانونی می کند.

نمازی بیان کرد: امسال ۶ هموطن بر اثر تصادف در جاده های آستارا جان باخته اند و صاحبان وسایل نقلیه توقیفی می توانند با پرداخت نصف هزینه، وسایل نقلیه خود را از پارکینگ ها آزاد کنند.  

فرمانده نیروی انتظامی آستارا گفت: شهروندان و گردشگران آستارا امسال ۱۰ هزار و  ۹۵ بار با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته اند و ۸۰ درصد تماس ها به حضور پلیس و اجرای عملیات منجر شده است.

وی سامانه ۱۱۰ را خط امن انتقال اطلاعات مربوط به مجرمان، جهت پیگیری و اقدام پلیسی دانست و افزایش همکاری اطلاعاتی مردم با پلیس را خواستار شد.

۲۷ مهر تا دوم آبان، هفته نیروی انتظامی است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha