مردم در سال ۹۸ چقدر به آموزش و پرورش کمک کردند؟
عکس تزئینی است

تهران- ایرنا - مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: میزان مشارکت‌های مردمی و کمک‌های نقدی در سال تحصیلی گذشته بیش از ۱۹۶ میلیارد و ۲۶۰ میلیون و کمک‌های غیر نقدی بیش از ۱۸۶میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان بوده است.

به گزارش روز یکشنبه وزارت آموزش‌وپرورش، نورعلی عباسپور در نشستی خبری در تشریح برنامه‌های هفته پیوند اولیا و مربیان (۲۴تا ۳۰مهرماه) گفت: بیش از ۹۸هزار و ۸۲۰ انجمن اولیا در مدارس سراسر کشور فعال هستند.

وی بابیان اینکه شرایط امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است اما خانواده‌ها بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرند گفت: تلاش کردیم  بستری را فراهم کنیم تا حرف اولیا به گوش مسئولین برسد و به‌زودی سامانه‌ای را برای ارتباط خانواده‌ها با وزیر آموزش و پرورش حتی در دورترین نقطه کشور راه اندازی خواهیم کرد.

 وی با اشاره به اینکه  علیرغم محدودیت‌های کرونایی جلسات انجمن اولیا با رعایت پروتکل‌ها و اغلب به‌صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می‌شود، بیان کرد: راه‌اندازی کانال انجمن اولیا و مربیان در شبکه شاد ازجمله فعالیت‌های این دفتر در دوره کرونا است.

عباسپور افزود: این کانال بیش از ۴ میلیون مخاطب دارد که در بحث‌های مربوط به دانش آموزان بسیار فعال هستند. همچنین تدوین و تولید ۲۰ دوره آموزش خانواده در قالب فیلم، تصویر، پوستر، کلیپ، اینفوگرافی، متن کوتاه و موجز، موشن گراف، معرفی کتاب در این کانال صورت گرفته است.

وی فعالیت ۹۲مرکز یادگیری محلی آموزش خانواده ویژه والدین کودکان پیش‌دبستانی، تهیه و تولید و توزیع ۳۵۰ هزار جلد ماهنامه پیوند در سطح کشور، تولید و توزیع ۸ جلد کتاب چاپ اول ویژه اولیا و مربیان در سطح کشور و برگزاری یک دوره آموزش خانواده با همکاری صداوسیما در هر یک از استان‌ها را ازجمله فعالیت‌های یک سال اخیر دفتر انجمن اولیا و مربیان برشمرد.

عباسپور ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته بیش از ۸۳ هزار کلاس آموزش خانواده برگزار شد و درمجموع بیش از ۱۰ میلیون نفر از اولیا در این کلاس‌ها مشارکت کردند.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش از وجود ۷۲۳شورای انجمن در مناطق کشور خبر داد و اضافه کرد: جشنواره تجارب و نوآوری‌های انجمن اولیا و مربیان در ۱۸ استان کشور برگزار شد، همچنین تاکنون ۳۳۰۰ اتاق گفتگوی اولیا و مربیان در مدارس کشور راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان خاطرنشان کرد: اعضای انجمن اولیا و مربیان ۹۶مدرسه که به‌عنوان انجمن‌های برتر شناخته ‌شده‌اند در جلسه‌ای که در روز چهارشنبه ۳۰مهرماه برگزار می‌شود، مشارکت می‌کنند و در این برنامه ۱۰ نفر به نمایندگی از اولیای سراسر کشور در حضور وزیر آموزش‌وپرورش سخن خواهند گفت و در ادامه نیز از انجمن‌های برتر با اهدای لوح یادبود تقدیر خواهد شد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش ‌و پرورش اظهار کرد: در سال گذشته(۱۳۹۸) ۲۳مرکز مشاوره خانواده راه‌اندازی کردیم که در دو بخش حضوری و غیرحضوری به ارائه خدمات می‌پردازند. همچنین در شرایط کرونا مراکز مشاوره ۱۳۹ هزار ساعت خدمات مشاوره‌ای تلفنی ارائه کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =