راه‌یابی پویانمایی‌های کانون به جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان

تهران- ایرنا- دو پویانمایی کوتاهِ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش‌های بین‌الملل و ملی سی‌وسومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان راه پیدا کرد.

به گزارش روز یک شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پویانمایی قدم یازدهم ساخته مریم کشکولی‌نیا به دو بخشِ ملی و بین‌الملل و پویانمایی بعله! (باچی) به کارگردانی مهین جواهریان به بخش ملی این دوره از جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان راه یافتند.
انیمیشن ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه‌ای «قدم یازدهم» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که بر اساس کتابی با همین نام نوشته زنده‌یاد سوسن طاقدیس، با تکنیک کات‌اوت ساخته شده است. این پویانمایی دهمین حضور بین‌المللی خود را در سی‌وسومین جشنواره فیلم‌ اصفهان تجربه می‌کند.
همچنین انیمیشنِ ۶ دقیقه‌ای «بعله!» (باچی) از دیگر تولیدات جدید پویانمایی کانون پرورش فکری است که با تکنیک کات‌اوت کامپیوتری ساخته شده است.
یادآوری می‌شود ۱۸ فیلم کوتاه (پویانمایی) به بخش ملی این جشنواره راه یافته که دو اثر آن به کانون پرورش فکری اختصاص دارد و همچنین ۱۱ فیلم کوتاه به بخش بین‌الملل این رویداد هنری راه پیدا کرده است که پویانمایی «قدم یازدهم» در این بخش به چشم می‌خورد.
سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان از ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۳۹۹ به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار فرهنگ