مدیر شبکه بهداشت: ملایر در وضعیت پیک خطرناک کرونا قرار دارد

همدان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت: در ۲۶ روزی که از مهر می‌گذرد، آمار مبتلایان و مرگ و میرهای ناشی از بیماری کووید ۱۹ در این شهر به بالاترین حد خود رسیده و این شهرستان هم اکنون در وضعیت پیک خطرناک کرونا قرار دارد.

محسن ترکاشوند روز یکشنبه در ستاد شهرستانی کنترل و هماهنگی مقابله با کرونا در ملایر اظهار داشت: تا پایان هفته گذشته ۱۱۰ مورد بیماری بستری در بیمارستان‌های این شهرستان داشتیم که با تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها از سطح شهر، ۳۰ مورد کاهش در بستری‌ها نسبت به هفته گذشته داشتیم.

وی با بیان اینکه وضعیت ملایر قرمز رو به وخیم است و هشدارها جدی است افزود: تیر و مرداد امسال بالاترین میزان ابتلا و مرگ و میر را داشتیم که در مهرماه و در پیک سوم به بالاترین حد رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر ادامه داد: این در حالیست که تیر امسال از ۴۹ مورد مشکوک ۳۱ مورد مثبت، در مرداد از ۴۶ مورد مشکوک ۱۷ مورد مثبت و در شهریور از ۲۸ مورد مشکوک ۱۳ مورد مثبت اعلام شد، اما در ۲۶ روز مهر به ۳۲ مورد مرگ و میر در اثر بیماری کووید ۱۹ رسیده‌ایم.

ترکاشوند بیان کرد: در پیک شیوع بیماری در تیرماه از ۵۱۲ مورد بیماری بستری ۲۶۹ مورد مثبت و در شهریور به ۳۴۰ مورد بستری مشکوک رسیدیم، در حالیکه از ابتدای مهر تاکنون ۵۵۱ مورد بستری مشکوک داشتیم که ۳۳۰ مورد آن مثبت اعلام شده است.

وی با اشاره به اثربخش بودن بازرسی‌ها و تشدید نظارت‌ها گفت: با اقدامات انجام شده در هفته گذشته ۱۵ تا ۲۰ درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده مردم از ماسک افزایش یافت و رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی نسبت به هفته قبل امیدوار کننده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر برگزاری تجمعات و عروسی‌ها را در روزها و هفته‌های آتی نگران‌کننده خواند و افزود: در این زمینه باید تدابیر جدی اندیشیده شود تا بتوانیم از این پیک خطرناک نیز عبور کنیم.

بستری ۱۱۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ملایر

ترکاشوند با تاکید بر اینکه شهروندان ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند گفت: تیم‌های بازرسی در یک هفته گذشته خوب عمل کردند و چنانچه وضعیت به همین روند پیش برود، آرام آرام به سمت شیب نزولی شیوع ویروس کرونا و کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر این بیماری پیش خواهیم رفت.

دادستان ملایر نیز ضمن مکلف کردن شهرداری ملایر برای اعمال محدودیت‌های قانونی در آرامستان بهشت هاجر و مستقر کردن نیروهای مورد نیاز در این مکان، تاکید کرد: تمامی قوانین و دستورات مرتبط با ماه محرم و صفر همچنان برقرار است و با برگزاری عروسی‌ها به شدت برخورد و مقررات قانونی همچنان به قوت خود باقی است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر نیز گفت: در این مدت تعداد زیادی ماسک N۹۵ برای کادر درمان بیمارستان‌های امام حسین(ع)، مهر و دکتر غرضی و تعدادی ماسک معمولی برای همراهان بیماران کرونایی به ارزش ۴۰ میلیون تومان تهیه و در اختیار آنها قرار داده شد.

پژمان جعفری افزود: به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در بخش موقوفه بیمارستان امام حسین(ع) بستری هستند نیز بین ۲ تا سه میلیون تومان کمک هزینه درمان پرداخت شد.

تجلیل اوقاف و امور خیریه ملایر از کادر درمان و پزشکان

وی ادامه داد: همچنین ۶۰ میلیون تومان برای تجلیل از کادر درمان و ۱۰ میلیون تومان اعتبار برای تجلیل از پزشکان در بخش کرونایی بیمارستان‌ امام حسین(ع) و بخش موقوفه در نظر گرفته شده است تا همزمان با دهه وقف از زحمات آنها تقدیر می‌شود.

جعفری به تهیه و توزیع ۲ هزار سبد غذایی در هفته جاری اشاره و بیان کرد: ۸۰۰ بیمار سرطانی و صعب‌العلاج نیز شناسایی شد که یک سبد غذایی به ارزش ۳۰۰ هزار تومانی بین آنها توزیع و ۴۰۰ هزار تومان نیز به حساب آنها واریز می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۲۵۲ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۰ هزار و ۳۷۵ نفر رسید و ۳۰ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند.

سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۷ مهر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۸۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۶۶۱ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۳۰ هزار و ۳۸۰ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =