افشاگری «کاسیاس»؛ چهار ال‌کلاسیکوی سال ۲۰۱۱ رختکن لاروخا را به جان هم انداخت

تهران- ایرنا- «ایکر کاسیاس» در گفت‌وگویی از تیره و تار شدن روابط ملی پوشان بارسلونا و رئال مادرید در تیم ملی اسپانیا در سال ۲۰۱۱ پرده برداشت.

به گزارش ایرنا، در سال ۲۰۱۱ چهار ال‌کلاسیکوی حساس در فاصله‌ای کوتاه برگزار شد که در نتیجه آن اختلافاتی در عرصه ملی مابین کهکشانی‌ها و آبی اناری‌ها به‌وجود آمد.

گلر اسبق تیم رئال مادرید به همراه «ویسنته دل بوسکه» سرمربی وقت لاروخا، از خاطرات خود در تیم ملی آن سال اسپانیا پرده برداشتند.

کاسیاس در گفت‌وگو با ال‌پایس در خصوص کلاسیکو سال ۲۰۱۱ اظهار داشت: ما در آن مدت کوتاه برای آن چهار ال‌کلاسیکو آماده نبودیم. با هم زیاد بازی کرده بودیم اما آن چهار بازی فوتبال اسپانیا و همه آنچه پیرامون آن بود را تعریف و در نهایت هم وسعتی سیاسی پیدا کرد؛ اگر بارسلونا برنده می‌شد، مثل این بود که کاتالونیا، مادرید را شکست داده است.

دل بوسکه  افزود: فکر می‌کنم که به دلیل نفوذهای خارجی، رختکن تیم ملی اسپانیا دچار دودستگی شد.

کاسیاس در پاسخ گفت: این مشکل ما نبود اما ما دعوا را به تیم ملی کشاندیم. می‌شد بوی تفرقه را در رختکن حس کرد و روابط مثل گذشته نبود. «کارلوس پویول» که واقعا با او رابطه خوبی داشتم یک روز به من گفت که در برهه‌ای قصد داشته حسابی من را کتک بزند و من هم در پاسخ به وی گفتم می‌دانم چون خودم هم چنین حسی داشتم.

دل بوسکه ادامه داد: من از هیچکس طرفداری نکردم و کاملا بی‌طرف بودم و در تیم ملی هرگز به زمزمه‌های سیاسی گوش نمی‌دادم. شاید شما (خطاب به کاسیاس) بین خودتان در مورد سیاست حرف می‌زدید اما در حضور من به ندرت این اتفاق می افتاد.

کاسیاس در توضیح گفت: شاید دلیل این موضوع این بود که غروب ها با «جرارد پیکه» وقت نمی‌گذراندیم درغیر اینصورت او ما را دیوانه می‌کرد.

در بخشی از این گفت‌وگو، کاسیاس و دل‌بوسکه در خصوص تصمیم استفاده از «داویدد دخه آ» در یورو ۲۰۱۶ بحث کردند.

دل بوسکه در این باره تاکید کرد: با نهایت احترام برای تمام گلرها، فکر کردیم که حالا نوبت دخه آ است و درست یا غلط، این یک تصمیم کاملا ورزشی بود. اما می‌دانم این تصمیم هم برای تو (کاسیاس)، هم برای من و هم برای تمام مجموعه سخت بود.

کاسیاس در واکنش گفت: بله همین‌طور بود. به خاطر دارم که با شما (دل بوسکه)،  «خاویر مینانو» و «تونی گراند» حرف زدم. نمی‌دانم اشتباه کردم یا نه و همیشه با حسن نیت در مورد این موضوع حرف زدم اما گاهی اوقات باید با بازیکنان حرف بزنید؛ مثلا بگویید «ببین ایکر، قصد داریم چنین تصمیمی را بگیریم.»

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha