عملکرد کادر درمان کشور در مقابله با کرونا متفاوت از سایر دنیا بود

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اشاره به مسئولیت سنگین پرستارها در مقابله با کرونا گفت: عملکرد کادر درمان کشور در مقابله با این ویروس، با همه دنیا متفاوت بود.

به گزارش ایرنا از ایثار، سعید اوحدی روز یکشنبه در نشست با هیئت رییسه و جمعی از اعضای شورای عالی نظام پرستاری ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول، درباره وضعیت حاکم بر دنیا افزود: جامعه بشریت گرفتار بلایی شده که همه چیز آن نامشخص است و بعد از گذشت حدود ۹ ماه از وضعیت کرونا، هنوز دنیای علم در سردرگمی کامل و اظهارنظرهای متفاوت است.
وی با بیان اینکه در این میان پرستارها در همه ساعات بر بالین بیماران حاضر هستند که کار بسیار سخت و طاقت‌فرسایی است، ‌ادامه داد: عملکرد کادر درمان کشور در مقابله با این ویروس، با همه دنیا متفاوت بود.

اوحدی افزود:‌ هم پزشکان و هم دیگر عزیزان کادر درمان در مقابله با کرونا واقعاً از جان گذشته و با ایثار تمام، همه توانش خود را برای کمک به هم‌وطنان درگیر با این ویروس به‌کار گرفته‌اند.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: در بسیاری از کشورهای دنیا شاهد بودیم که پرستارها خسته شده و در بیرون بیمارستان‌ها تحصن کرده بودند اما کادر درمانی در بیمارستان‌های کشور بالای سر بیمار خود تحصن و اعلام کرده بودند تا بیماران درمان نشوند، بیمارستان را ترک نخواهند کرد. این روحیه نشأت گرفته از ارزش والا و مقدسی است که در دفاع مقدس هم شاهد آن بودیم و نمونه آن را در دنیا نداریم.
اوحدی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص مقابله با کرونا گفت: باید همه ظرفیت‌ها و استعدادهای کشور برای ایجاد عزم ملی در راستای مقابله با ویروس کرونا به کار گرفته شود.

مصداق شهدای سلامت
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره تعیین مصداق شهدای سلامت عنوان کرد: براساس آیین‌نامه تنظیم‌شده توسط شورای عالی امنیت ملی مقرر شده کمیته‌ای با مسئولیت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با عضویت بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان امور اداری و استخدامی و شورای عالی امنیت ملی تشکیل و نسبت به تعیین مصادیق شهدای عرصه سلامت تصمیم‌گیری کنند.
وی افزود: این کمیته با دعوت وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شده و به زودی براساس لیستی که در اختیار این وزارتخانه است، شهدای عرصه سلامت معرفی خواهند شد.
 در این نشست محمد میرزابیگی رییس سازمان نظام پرستاری هم به نمایندگی از اعضای شورای عالی نظام پرستاری به بیان مشکلات پرستاران در مقابله با کرونا و درخواست‌های آنها پرداخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار جامعه