برگزاری بیش از ۱۰ هزار رویداد فرهنگی هنری کانون در فضای مجازی

تهران- ایرنا- کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با هدف استفاده حداکثری کودکان از فعالیت‌های این نهاد فرهنگی، در شرایط شیوع بیماری کرونا، بیش از ۱۰ هزار رویداد فرهنگی‌هنری در نیمه اول سال ۱۳۹۹ در بستر فضای مجازی برگزار کرده است.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مدیرکل فناوری اطلاعات و تحول اداری کانون پرورش فکری با اعلام این خبر افزود: این رویدادهای مجازی شامل بیش از ۶۳ هزار نفرساعت اتصال بوده است.
سجاد رشیدی‌پور خاطرنشان کرد: در هر لحظه، هزاران کاربر به صورت هم‌زمان در سراسر کشور از این امکانات مجازی بهره‌مند شدند.
مدیرکل فناوری اطلاعات و تحول اداری کانون یادآور شد: تمامی دوره‌های مجازی، مصاحبه‌های کاری، آموزش‌های کارکنان، جلسه‌های مدیران‌کل سراسر کشور، جلسه‌های انجمن‌های نوجوان کانون و... در این بستر صورت گرفت. اولین بار است که مصاحبه‌های انتصاب مدیران کل و همچنین کارشناسان و کارکنان کانون به صورت مجازی برگزار شده است.

او هم‌چنین گفت: برگزاری بیش از ۴۰۰ کارگاه فرهنگی، هنری، ادبی و مهارت‌های زندگی در فصل تابستان به صورت برخط از دیگر فعالیت‌هایی است که در این فضا انجام شد.
به گفته رشیدی‌پور، استفاده از این فضا، باعث صرفه‌جویی در زمان، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و از همه مهم‌تر پیش‌گیری از شیوع بیماری کرونا شد.
رشیدی‌پور همچنین توضیح داد: بخش زیادی از این فعالیت‌ها و برنامه‌ها با همکاری کارشناسان فن‌آوری اطلاعات کانون پرورش فکری در سراسر کشور محقق شد. بانک اطلاعاتی محصولات، جشنواره‌ها و... کانون پرورش فکری نیز در حال تکمیل است و به‌زودی لینک آن در پایگاه مجازی فعال خواهد شد.

اکران اینترنتی تئاتر عروسکی خاطره‌انگیز «ماهی»

فیلم نمایش عروسکی ماهی به کارگردانی ویدا قهرمانی از تولیدات سال ۱۳۷۴ مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی پایگاه اینترنتی «نمایش‌نما» بارگذاری شد. علاقه‌مندان تا پایان آبان ۱۳۹۹ می‌توانند با مراجعه به این پایگاه، نمایش عروسکی ماهی را تماشا کنند.
 این نمایش قصه‌ پیرمرد ماهی‌گیر فقیر و مهربانی است که هربار به دریا می‌رود با تعداد کمی ماهی باز می‌گردد تا این‌که یک روز ماهی عجیبی به تورش می‌افتد، ماهی از ماهی‌گیر می‌خواهد در عوض آزادی‌اش سه آرزوی او را برآورده کند، ماهی‌گیر آرزویی ندارد اما وقتی همسرش ماجرا را می‌فهمد، او را مجبور می‌کند به دریا برود و آرزوهای او را از ماهی بخواهد و...
بر همین اساس در نمایش عروسکی ماهی ویدا قهرمانی، لوریتا دسترنج، محسن ایمان‌خانی، حمید هاشمی و آرش شریف‌زاده به عنوان عروسک‌گردان ایفای نقش کرده‌اند و لوریتا دسترنج موسیقی آن‌را ساخته است.
هم‌چنین فرهاد علیزاده‌آهی طراحی صحنه و ویدا قهرمانی طراحی عروسک‌ها را برعهده داشته‌اند و رضا احمدی نیز به عنوان دستیار طراح صحنه و میترا مهتریان به عنوان عکاس همکاری داشته‌اند.
در عین‌حال گروه دکور نمایش عروسکی ماهی نیز متشکل از حسین اسدپور، علی‌رضا حسین‌پور و نامدار گونه‌فرهادی بوده‌ است.
علاقه‌مندان می‌توانند فیلم نمایش عروسکی ماهی و سایر نمایش‌های تولید شده در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در آدرس اینترنتی نمایش‌نما تماشا کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =