مشکلات مددجویان جرایم غیرعمد استان کرمان به صورت آنلاین بررسی شد

کرمان - ایرنا - با برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس هیات امنای ستاددیه با زندان های سراسر استان کرمان، مشکلات ۲۰ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد به صورت آنلاین و با حضور مددجویان و مسئولان قضایی شهرستان ها بررسی شد.

به گزارش ایرنا، رییس کل دادگستری استان کرمان روز یکشنبه در این نشست با اشاره به لزوم ارائه آموزش های حقوقی لازم به مددجویان جرایم غیرعمد برای ایجاد زمینه آزادی آنها، عنوان کرد: برخی مددجویان جرایم غیرعمد در داخل زندان ها به دلیل عدم آگاهی و عدم دریافت مشاوره های تخصصی در زندان مانده اند و زمینه آزادی آنها فراهم نشده است.
یدالله موحد تصریح کرد: در ارائه کمک های ستاد دیه به دنبال ایجاد زمینه آزادی مددجویان زندانها هستیم و از این رو به کارشناسان ستاد دیه و زندان ها توصیه شده که از تمامی ظرفیت های قانونی برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استفاده کنند.
وی بااشاره به حضور ۲۱۴ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان کرمان، اظهارداشت: از این تعداد هفت نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه، ۱۰۸ نفر به دلیل مسائل مالی، ۸۷ نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه و ۱۲ نفر به دلیل عدم توانایی پرداخت نفقه در زندان به سر می برند.
رییس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: ۳۹ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد زندان های استان کرمان  قبل از سال ۹۸  و ۱۶ نفر در سه ماهه امسال وارد زندان شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =