متخصص بیماری عفونی: تاثیر برخی داروهای مورد استفاده بیماران کرونایی رد شد

بوشهر- ایرنا- متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در بوشهر گفت:به تازگی مقاله هایی منتشر شده که تاثیر برخی از داروهای مورد استفاده در بیمارستان‌ها برای بیماران مبتلا به کرونا را تائید و تعدادی دیگر را رد می‌کنند.

دکتر فرهاد عباسی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مردم باید بدانند تاکنون هیچ واکسن، داروی موثر و اختصاصی برای درمان بیماری کرونا کشف نشده و داروهایی هم که استفاده می‌شود تنها تا حدی علائم بیماری را کنترل می‌کنند. 

وی یادآورشد: برهمین اساس استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تنها سپر دفاعی در مقابل بیماری کرونا به شمار می‌آید.

متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری در بوشهر اظهارداشت: براین اساس بسیاری از این داروها یا رد شده و یا اینکه تاثیر خیلی کمی بر درمان بیماری دارند بنابراین تنها چیزی که بعنوان یک سپر دفاعی باقی می‌ماند پیشگیری است.

عباسی گفت: قرار گرفتن بسیاری از نقاط کشور در وضعیت قرمز کرونا به معنی این است که شمار مبتلایان به این ویروس افزایش یافته و شرایط در همه جای کشور مناسب نیست.

وی بیان کرد: افزایش شمار بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و درگیری شدید ریه برخی از افراد افزایش مرگ و میر را به دنبال دارد.

عباسی با تاکید براینکه بیماری کرونا هیچ درمانی ندارد اضافه کرد: در این شرایط بهترین و موثرترین دارو برای مبتلایان به ویروس کووید 19 استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در اماکن شلوغ است این در حالی است که امروز مردم از کوچک‌ترین فرصت برای مسافرت و حضور در تجمع استفاده می‌کنند و وجود خیابان‌ها و جاده های شلوغ دلیلی براین مدعاست.

وی یادآورشد: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی باعث ادامه یافتن روند چرخش بیماری درجامعه و منجر به ابتلای افراد بیشتری می‌شود.

عباسی تاکید کرد: یکی از مشکلات جامعه ما در این شرایط جدی نگرفتن بیماری است، خیلی ها تصور می‌کنند بیماری کرونا در حد یک سرما خوردگی ساده است این درحالی است که ممکن است در این سرماخوردگی ریه درگیر و در این شرایط عده ای جان خود را از دست بدهند.

این متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری گفت: امروز بسیاری از همکاران درمانی خود مبتلا به بیماری کرونا شده و بعد از هشت ماه از بیماری کادر درمان خسته شده و تنها با پیشگیری و کاهش روند ابتلا است که می توان به آنها کمک کرد.

وی تاکید کرد: مردم برای پیشگیری از مرگ و میر بیشتر و وقوع هرگونه فاجعه ای باید از ماسک استفاده کنند در تجمع ها حاضر نشوند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها