کارگروه مشترک با وزارت ارتباطات برای توسعه شبکه شاد تشکیل می‌شود

تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش از تشکیل کارگروهی مشترک با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه شبکه شاد و رفع مشکلات موجود خبرداد و گفت: ۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان برای فعالیت‌های خارج از این شبکه به معلمان اختصاص داده شد و معلمان و دانش آموزانی که در استفاده از اینترنت رایگان مشکل دارند، اعلام کنند.

به گزارش روز یکشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در حاشیه هشتمین نشست از سلسله نشست‌های گفت و گوی هفته که با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، افزود: امروز بستر آموزش مجازی به دلیل شیوع کرونا به یک بستر جدی تبدیل شده و لازم است برای توسعه این بستر و رفع مشکلات و موانع آن و ایمن‌سازی استفاده دانش آموزان از این بستر تدابیری اندیشیده شود که مسایل در جلسه امروز مطرح شده و به نتایج خوبی رسیدیم.

وی با بیان این که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر رایگان بودن حجم اینترنت شبکه شاد برای معلمان و دانش آموزان تاکید دارد، ادامه داد: قطعا استفاده از اینترنت در شبکه شاد برای معلمان و دانش آموزان رایگان است و اگر کسی در تامین این اینترنت رایگان مشکلی داشته باشد حتما باید اطلاع رسانی کند تا رفع مشکل شود.

وی  همچنین گفت: در برخی ساعات به دلیل ترافیک زیاد دانش آموزی در شبکه شاد با مشکل مواجه می‌شویم. برخی از این مشکلات به زیر ساخت‌های این اپلیکیشن مربوط است که برای رفع این مشکلات همراه اول اقداماتی انجام داده و وزارت ارتباطات هم در این راه همواره همراه اول را حمایت کرده است.

وزیر آموزش و پرورش با یادآوری این که درقطب‌های اصلی کشور از جمله  آذربایجان شرقی، فارس، خراسان، اصفهان و تهران ترافیک زیاد دانش آموزی را در ساعات آموزشی داریم، تصریح کرد: با توزیع زمان مناسب کلاس‌ها در این استان‌ها تلاش کردیم از بار ترافیکی این مناطق در زمان‌های آموزش دانش آموزان بکاهیم.

حاجی میرزایی با تاکید بر رایگان بودن اینترنت معلمان خاطرنشان کرد: تمام معلمانی که در آموزش‌های مجازی در شبکه شاد فعالیت می‌کنند از اینترنت کاملا رایگان برخوردارند و حجم این اینترنت محدودیت ندارد. علاوه بر آن در حدود ۲۰ گیگا بایت اینترنت رایگان برای فعالیت‌های خارج از اپلیکیشن شاد برای معلمان در نظر گرفته شده بود که از ابتدای سال تحصیلی به آنها اختصاص داده شده بود.

وی افزود: برای تمام افرادی که از طریق بخش‌های خصوصی مایل به ارائه خدمات آموزشی هستند، ظرفیتی را در شبکه شاد طراحی و آماده کرده‌ایم که از آن طریق و با مراجعه به آیین‌نامه موجود در شبکه شاد می‌توانند با این شبکه در ارائه خدمات خود همکاری کنند.

وی درمورد محور نشست امروز با وزیر ارتباطات گفت: در این نشست در مورد توسعه شبکه شاد و رفع مشکلات موجود در توسعه این اپلیکیشن مهم و راهبردی در آموزش و پرورش و هوشمندسازی مدارس و یکپارچه سازی سامانه‌های آموزش و پرورش گفت و گو شد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: حاصل این نشست تشکیل کارگروهی مشترک بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات بود که وظیفه دارند مسایل را به طور جزئی‌تر و دقیق‌تر بررسی و در مورد آن تصمیم‌گیری کنند.

حاجی میرزایی همچنین در پاسخ به این سوال که تا چه زمانی کیفیت آموزشی در شاد به حداکثر خود می رسذ؟ گفت: قطعا در این زمان هم کیفیت آموزش در شاد کیفیت بالا است. در این شبکه از بهترین دبیران استفاده شده و محتواهای درسی در تمام پایه‌ها و مقاطع ضبط شده و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است. همچنین برخی از مشکلات شاد به زیرساخت‌های فنی مربوط می‌شود که این مشکلات شناسایی شده و درصدد رفع آن‌ها هستیم. و به جرات می‌توانم بگویم که شاد هر هفته بهتر و کارآمدتر از هفته قبل خواهد شد.

وی افزود: به عنوان متولی آموزش و پرورش قطعا آموزش حضوری را بهترین آموزش و کارکرد مدارس را بسیار بالاتر از آموزش صرف می‌دانم. ارتباط چهره به چهره و ارتباط همسالان با هم ویژگی‌ها و شرایطی را برای دانش آموزان ایجاد می‌کند که قابل مقایسه با آموزش مجازی نیست.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: طبق اخبار دریافت شده در بسیاری از کشورهای اروپایی حتی با ممنوعیت تردد و قوانین سخت گیرانه مدارس باز است و دانش آموزان به صورت حضوری در مدارس آموزش می‌بینند. و تاکید ما هم بر آموزش حضوری در مدارس است  خانواده‌هایی که در این مورد نگران نیستند می‌توانند با رجوع به مدرسه و اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی مدارس، اجازه حضور دانش آموزان در مدرسه و امکان برقراری آموزش حضوری را بدهند.

هشتمین نشست از سلسله نشست‌های گفت و گوی هفته امروز با هدف بررسی مسایل مشترک آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش‌وپرورش و دستگاه‌های مختلف کشور و با موضوع گفت و گو بر محور تحول  با حضور حهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتبه صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =