تامین اجتماعی لنگرود نیمه امسال ۱۰۰ میلیاردتومان برای تعهداتش پرداخت

لاهیجان – ایرنا - رییس تامین اجتماعی شهرستان لنگرود گفت : در شش ماهه نخست امسال تعهداتی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان شامل انواع مستمری، کمک هزینه و غرامت دستمزد در این شهرستان پرداخت شده است.

غریبعلی کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۵۶ هزار و ۳۴۰ نفر از جمعیت شهرستان لنگرود تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، گفت: بیش از ۱۹ هزار نفر بیمه شده اصلی و بالغ بر ۵ هزار و ۶۰۰ نفر مستمری بگیر به اتفاق افراد تبعی خود از خدمات این سازمان بهره می برند.

وی افزود: ۸ هزار و ۷۵۰ نفر بیمه شده اجباری، بزرگترین گروه بیمه شدگان تحت پوشش در این شهرستان را تشکیل می دهند.

رییس شعبه تامین اجتماعی لنگرود ادامه داد: ۳ هزار و ۲۹۸ بیمه شده مشاغل آزاد و یک هزار و ۶۴۴ نفر بیمه شده اختیاری از دیگر اقشار تحت پوشش هستند که از حیث کمی پس از شهرهای رشت، انزلی و لاهیجان دارای بیشترین سهم هستند.

کریمی به جایگاه دوم لنگرود در بیمه رانندگان استان اشاره کرد و گفت: ۲ هزار و ۴۸۳ راننده در این شعبه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

وی ادامه داد: یک هزار و ۶۱۹ نفر کارگر ساختمانی، ۳۹۹ بافنده و ۴۵۴ مقرری بگیر بیمه بیکاری از دیگر گروههای تحت پوشش تامین اجتماعی در شهرستان لنگرود هستند.

رییس شعبه تامین اجتماعی لنگرود تصریح کرد: بازنشستگان با تعداد ۳ هزار و ۶۹۵ نفر، ازکارافتادگان شامل ۴۰۳ نفر و بازماندگان با یک هزار و ۵۳۱ نفر، جامعه مستمری بگیران شهرستان را تشکیل می دهند.

شهرستان لنگرود با بیش از ۱۳۷ هزار نفر جمعیت در سه بخش مرکزی، کومله و اطاقور در ۶۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha