۲۷ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۶
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 84079335
۰ نفر

برچسب‌ها

اعضای هیات کشتی خوزستان استعفا دادند

اهواز - ایرنا - اعضای هیات کشتی خوزستان در اعتراض به آنچه که برگزاری مجمع انتخاب پنج عضو شهرستانی برای حضور در مجمع انتخاب رییس هیات کشتی خوزستان بیان شد، استعفا دادند.

به گزارش ایرنا چندی پیش جلسه انتخاب پنج شهرستان عضو مجمع انتخابات هیات کشتی خوزستان با حضور شهرستان‌های زیرمجموعه و سرپرست هیات کشتی خوزستان برگزار شد که در پایان شهرستان‌­های شوشتر، ماهشهر، مسجدسلیمان، خرمشهر و رامهرمز به عنوان پنج عضو مجمع و شهرستان های دشت آزادگان و اندیمشک به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

اعضای هیات کشتی خوزستان متشکل از دبیر هیات کشتی استان، رییس هیات کشتی اهواز، مسوول آموزش و مسوول استعدادیابی هیات کشتی استان در اعتراض به نحوه برگزار کردن این مجمع و انتخاب نشدن برخی از شهرستان های استان، خواستار رسیدگی مسوولان ورزش استان و کشور به این موضوع شدند.

این چهار عضو هیات کشتی خوزستان روز یکشنبه استعفای خود را به طور رسمی اعلام کردند.

سیامک قیطاسی رییس هیات کشتی اندیمشک معتقد است: طبق قانون، سرپرست یک هیات نمی‌تواند اعضای رای دهنده در مجمع انتخاب رییس هیات را مشخص کند و از طرفی اجازه عزل و نصب ندارد.

وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: انتظار می‌رود از وجود شهرستان‌های سازنده در کشتی و پیشکسوتان و بزرگان این رشته در تصمیم گیری هیات بهره لازم برده شود. خوزستان معدن کشتی فرنگی کشور و خاستگاه بزرگان این رشته در سطح جهان است لذا باید حرمت پیشکسوتان حفظ شود.

رییس هیات کشتی اهواز نیز گفت: متاسفانه مجمع انتخاب پنج شهرستان را به گونه‌ای برگزار کردند که به کشتی اندیمشک، اهواز، دزفول و ایذه که قطب کشور هستند بی احترامی شد و این امر در کسوت و مرام کشتی جایگاهی ندارد.

فرشید کفایی افزود: همواره هدفم خدمت کردن به کشتی است و نمی گذارم شخصیت و سابقه کاری ام زیر سوال برود. در ۲۰ سال گذشته شاگردان بسیاری همچون امیر قاسمی منجزی را به کشتی کشور معرفی کردم لذا درست نیست از وجود شهرستان‌هایی که قطب کشتی کشور هستند در تصمیم گیری ها استفاده نشود.

مجتبی کبابی مسوول کمیته آموزش هیات کشتی خوزستان نیز گفت: بی احترامی به بزرگان و پیشکسوتان کشتی پهلوانی قدری سنگین است و من به همین دلیل از سمت خود استعفا دادم.

وی افزود: برخی از شهرستان های خوزستان قطب کشتی فرنگی ایران بوده و نفراتی در تیم های ملی دارند که بارها پرچم ایران اسلامی را در میادین مختلف به اهتزاز درآورده اند؛چطور نباید از حضور این شهرستان‌های سازنده در تصمیم گیری های هیات استفاده شود؟

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها