مانور گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی در فارس آغاز شد

شیراز-ایرنا-مانور مشترک گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی فارس با همکاری متولیان امور زمین و هماهنگی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی، یکشنبه در شیراز آغاز شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی فارس، امروز (بیست و هفتم مهرماه ۹۹) در حاشیه برگزاری این مانور در جمع خبرنگاران گفت: این مانور در چارچوب مصوبات شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان و با محوریت معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این استان، یگان‌های حفاظت و اکیپ‌های گشت حفظ کاربری سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل منابع طبیعی، اداره کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن فارس و شهرصدرای شیراز در امر حفاظت از اراضی کشاورزی، اراضی ملی و دولتی واقع در حریم شهر شیراز و حفاظت از اراضی کشاورزی برگزار می‌شود.
محمود باصری افزود: در طول برگزاری این مانور که تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت، کارشناسان امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در قالب ۱۶ گشت خودرویی حفظ کاربری اراضی، در سطح عرصه‌های کشاورزی شهر شیراز گشت زنی خواهند کرد.
وی اضافه کرد: این گشت‌ها در محدوده حومه شیراز، دهستان سیاخ دارنگون، دهستان داریون و بخش ارژن انجام خواهد شد.
او اظهار داشت: همچنین به زودی شاهد برگزاری یک مانور مشابه در شهرستان‌های سپیدان و مرودشت خواهیم بود.
باصری، راه‌اندازی بانک اطلاعاتی باغ شهری‌های غیرمجاز برای نخستین بار در کشور را از جمله اهداف برگزاری این مانور دانست و بیان کرد: همچنین با هدف جلوگیری از خرید و فروش ساخت و سازهایی که به شکل غیر مجاز انجام شده، بر روی دیوارهای ساخته شده جمله ‘این ساخت و ساز غیرمجاز است’ درج خواهد شد.
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: صدور هرگونه مجوز یا پروانه ساخت و تامین و واگذاری خدمات و تجهیزات زیربنایی بدون کسب مجوز از این سازمان، تخلف محسوب می‌شود و بر این باوریم که آگاه‌سازی جامعه و پس از آن برخورد آنی با متخلفان می‌تواند ما را در این امر یاری کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha